صفحه اصلی / اخبار / تایید مورد ابتلا به دیفتری در یکی از مدارس ابتدایی ادمونتون

تایید مورد ابتلا به دیفتری در یکی از مدارس ابتدایی ادمونتون

کلگری – مقامات بهداشتی و درمانی آلبرتا، یک مورد ابتلا به دیفتری در مدرسه ابتدایی Evansdale ادمونتون را تایید کردند. این دانش آموز، گروه کوچکی از همکلاسی هایش را در معرض خطر ابتلا به این عفونت باکتریایی خطرناک قرار داده است. مقامات درمانی با افرادی که در تماس نزدیک با این دانش آموز بودند، تماس گرفته و توصیه های لازم را ارائه کرده اند.

کری ویلیامسون، سخنگوی وزارت بهداشت آلبرتا، ضمن اعلام این خبر تاکید کرد که تا 6 نوامبر، هیچ مورد ابتلای دیگری گزارش نشده است. وی همچنین به والدین توصیه کرد تا از به روز بودن واکسیناسیون فرزندان خود اطمینان حاصل نمایند.

لیزا کانلی، که فرزندش یکی از دانش آموزان این مدرسه می باشد، شنبه گذشته تلفنی از یکی از مشاوران وزارت بهداشت دریافت کرد. این فرد توضیح داد که یکی از همکلاسی های پسرش در کلاس پنجم (ویژه کودکان استثنایی)، مبتلا به دیفتری تشخیص داده شده است. با اینکه فرزند 10 ساله لیزا در برابر این بیماری واکسینه شده است، اما کانلی می گوید که احتمال هرچند ناچیز سرایت بیماری به پسرش وجود دارد. ساعتی بعد از آن تماس تلفنی، یکی دیگر از کارکنان وزارت بهداشت با لباس محافظ، دستکش و ماسک به منزل کانلی مراجعه کرد، تا از جسی آزمایش بگیرد و بدن اش را برای مشاهده علائم عفونت بازرسی کند. جسی تا مشخص شدن جواب آزمایش مجاز به حضور در کنار کودکان دیگر نیست.

هفت دانش آموز کلاس مورد اشاره، برای تشخیص بیماری مورد آزمایش قرار گرفته اند.

دیفتری باعث التهاب دستگاه تنفسی فوقانی شده و می تواند به مشکلات قلبی و عصبی منجر شود. علائم عفونت شامل تب، گلودرد، کم شدن اشتها و تورم گردن می باشد. در موارد شدید، گردن به شدت متورم شده و می تواند بیمار را با خطر جدی روبرو کند. این عفونت باکتریایی از طریق تماس مستقیم و ترشحات تنفسی به فرد دیگر سرایت می کند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *