دنیای مد

تالیدا تامر، اولین سوپر مدل عربستان سعودی

bahman-azimi-gif

بیست و هشت سال از اولین اعتراضات علیه ممنوعیت رانندگی زن در عربستان سعودی طول کشید، تا بالاخره ماه گذشته زنان عربستانی حق نشستن پشت فرمان را به دست آوردند. چند هفته بعد، تالیدا تامر، در شوی مد Antonio Grimaldi در هفته مد کوتور پاریس روی صحنه رفت و به عنوان اولین سوپر مدل عربستانی، مورد تحسین جهانیان قرار گرفت. اگرچه این دو اتفاق با یکدیگر متفاوت بودند، اما هر دو نتیجه استقامت و مبارزه زنان عربستانی با تبعیض و ظلمی است که بر علیه شان روا می شد و می شود.  

در اینکه دست اندرکاران صنعت مد و طراحان برای ایجاد تنوع هرچه بیشتر در عرصه مد تلاش می کنند، شکی وجود ندارد. ما سال گذشته شاهد درخشش مدل هایی مانند حلیمه عدن، مدل مسلمان متولد کنیا و بزرگ شده مینه سوتای آمریکا بودیم. او پس از شرکت در رقابت های دختر شایسته مینه سوتا با حجاب اسلامی خبرساز شد و با جلب نظر مسوولین آژانس مدلینگ IMG ، در مجلات مد مختلف، از جمله Teen Vogue ظاهر شد.

اما تامر متفاوت است. او حجاب ندارد و هنوز با یک آژانس مدلینگ بزرگ قرارداد امضاء نکرده است. او دختر مدل سابق کریستینا تامر است که برای امثال جورجیو آرمانی، La Perla، جیانفرانکو فرره کار کرده است. پدرش ایمان ام. تامر غول صنعت داروسازی و محصولات آرایشی است. تالیدای 17 ساله به دلیل نیمه ایتالیایی – نیمه عربستانی بودن با موانع فرهنگی روبروست. موفقیت حال حاضر او ممکن است برای پادشاهی عربستان مثبت باشد، اما نابرابری بین زنان و مردان همچنان وجود دارد و ادامه خواهد داشت.

تالیدا در خانواده ای بزرگ شده که به او مجال و اجازه دستیابی به آرزوهایش را داده است. او خود را بسیار خوش شانس می داند که از حمایت کامل خانواده برخوردار بوده.

او از فرصتی که برای حضور هرچه بیشتر و بهتر عربستانی ها در صحنه های بین المللی ایجاد شده، خوشحال است و می گوید که زنان عربستانی بااستعداد و خلاق بوده و می توانند توانایی هایشان را در سطح جهانی به نمایش بگذارند.

تالیدا امیدوار است که روزی بتواند برای طراحان بزرگی چون جورجیو آرمانی، دوناتلا ورساچه، آلکساندر مک کوئین، کارل لاگرفلد و طراحان نام آور دیگر کار کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان