اخباراخبار کانادا

بی تاثیر و ناموفق؛ استراتژی پلیس تورنتو برای مبارزه با خشونت مسلحانه

تورنتو- دوره اجرای برنامه یا استراتژی پلیس تورنتو برای بهبود امنیت خیابان های تورنتو طی تابستان به پایان رسید. هرچند تا به این لحظه نتیجه این پروژه چند میلیون دلاری دقیقا مشخص نشده، اما در فاصله 20 جولای تا 9 سپتامبر سال جاری، 200 مامور پلیس اضافی در شیفت های شب در محله های خاص به کار گرفته شدند.

مارک پوگاش، سخنگوی اداره پلیس تورنتو، در گفتگو با خبرنگار CBC تاکید کرد که کارشناسان در حال ارزیابی آمار جرم و جنایت در دوره مورد اشاره می باشند. به همین دلیل برآورد قطعی از تاثیر پروژه مقدور نیست.

اما از شواهد امر این طور استنباط می شود که این برنامه تاثیر چندانی بر کاهش جنایت و خشونت مسلحانه در تورنتو نداشت. علیرغم اعزام تعداد بیشتری مامور به مناطق مختلف شهر، تیراندازی های مرگبار در دنفورت، مرکز خرید Yorkdale، بازار مکاره و چند مکان دیگر رخ داد. از 20 جولای تا 9 سپتامبر، مجموعا 64 مورد تیراندازی در تورنتو گزارش شد. در حالی که در دوره هشت هفته ای قبل از آن یعنی از 25 ماه می تا 19 جولای، 65 مورد تیراندازی گزارش شد.

نتیجه اعزام 200 مامور پلیس اضافی = 1 تیراندازی کمتر!

بی تاثیر و ناموفق بودن استراتژی پلیس برای مبارزه با خشونت مسلحانه، برای لوئیس مارچ (کنشگر اجتماعی عضو گروه Zero Gun Violence) از همان ابتدا محرز بود. او می گوید: <برنامه پلیس، نمایشی و صرفا برای جلب نظر مردم بود. می دانستیم که این کار چاره مشکل نیست.>

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *