علم و دانش

بیش از 7 میلیون کودک و نوجوان در جهان زندانی هستند

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد که به مناسبت سی مین سالگرد تصویب کنوانسیون حقوق کودک منترش شد، بیش از هفت میلیون کودک و نوجوان در بازداشتگاه های جهان بسر می برند. در حبس هستند. این پژوهش به مناسبت سی‌مین سالگرد تصویب کنوانسیون حقوق کودک انجام شده است.

بر اساس آن، هفت میلیون و 200 هزار کودک و نوجوان زیر 18 سال در کشورهای مختلف در مکان هایی نگهداری می شوند که اجازه ترک آنها را ندارند. به گفته دست اندرکاران نشریه Standard، چاپ وین، آمریکا یکی از کشورهایی است که در آن بیشترین تعداد کودکان و نوجوانان زندانی وجود دارد. هم اکنون حدود 100 هزار کودک و نوجوان که اغلب شهروندان آمریکای جنوبی می باشند در بازداشتگاه های موقت اداره مهاجرت نگهداری می شوند. 

به گفته مانفرد نوواک، کارشناس مسایل حقوقی و فعال حقوق بشر، در جهان حدد 120 کشور وجود دارند که در آنها برای کودکان زیر 14 سال همان قوانین بزرگسالان اعمال می شود. او در بازدید از یک بازداشتگاه نوجوانان در مجارستان شاهد وجود سیستمی بود که فقط بر اساس تنبیه و مجازات بنا شده است. در این زندان هیچ امکانی برای آموزش و کارآموزی کودکان زندانی در نظر گرفته نشده است. در یک اقامتگاه نوجوانان در قزاقستان، تنبیه بدنی جزو برنامه های روزانه می باشد. 

سازمان ملل 19 توصیه به کشورهای مختلف جهان ارائه کرده است. از جمله انحلال اقامتگاه های مسئله دار و برپایی مکان هایی برای نگهداری از نوجوانان با امکانات مناسب، از جمله حضور مددکار اجتماعی.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • 9
  • 0