صفحه اصلی / اخبار / بیش از چهار میلیارد دلار هزینه میزبانی المپیک زمستانی دو هزار و بیست و شش در کلگری

بیش از چهار میلیارد دلار هزینه میزبانی المپیک زمستانی دو هزار و بیست و شش در کلگری

bahman-azimi-gif

کلگری- اعضای کمیته بررسی کننده پیشنهاد میزبانی کلگری، با حضور در جلسه شورای شهر، تاکید کردند که سود حاصل از میزبانی رقابت های المپیک، حدود نیمی از هزینه 4.6 میلیارد دلاری برگزاری آن را جبران می کند. بنابراین به 2.4 میلیارد دیگر نیاز خواهد بود.

بازی های المپیک و پارالمپیک زمستانی ونکوور و ویسلر – بریتیش کلمبیا، 7.7 میلیارد دلار هزینه داشت. هزینه برآورد شده برای کلگری به دلیل امکان استفاده از ورزشگاه های به جا مانده از المپیک زمستانی 1988 در این شهر، کمتر می باشد.

ریک هانسون از Calgary Bid Exploration Committee، می گوید: وجود این تاسیسات، هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. زیرا به طور متوسط شما برای ساخت تاسیسات مورد نیاز به 1.6 میلیارد دلار بودجه نیاز دارید. خوشبختانه وجود ورزشگاه ها باعث شد هزینه برآورد شده زیر 5 میلیارد دلار باشد.

لازم به ذکر است که اعضای کمیته مورد اشاره، 24 جولای گزارش نهایی خود در مورد پیشنهاد میزبانی کلگری را به شهرداری ارائه خواهد کرد.

کمیته بین المللی المپیک (IOC)، تا به این لحظه فرایند ارسال پیشنهادات برای میزبانی رقابت های 2026 را اعلام نکرده ولی در عین حال اعلام کرده که فرایند رسمی قبل از برگزاری بازی های زمستانی 2018 در پیونگ چنگ – کره جنوبی، آغاز نخواهد شد.

شهرهای سیون (سوئیس)، اینسبروک (اتریش)، آلماتی (قزاقزستان) و ساپورو (ژاپن) تمایل خود برای میزبانی المپیک و پارالمپیک زمستانی 2026 را اعلام کرده ولی هنوز پیشنهاد رسمی ارائه نکرده اند.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *