صفحه اصلی / اخبار / بیست هزار پناهجوی سوری دیگر در انتظار آمدن به کانادا!

بیست هزار پناهجوی سوری دیگر در انتظار آمدن به کانادا!

Leeza

اتاوا- حسن الشیخ درویش، یکی از خانواده های پناهجوی سوری مستقر در ترکیه بود که دو سال قبل به کانادا منتقل شد.

کل خاندان درویش، متشکل از والدین، برادر بزرگتر، سه خواهر و همسران و فرزندان آنها در دمشق در یک خانه و در کنار یکدیگر زندگی می کردند. آنها حتی پس از فرار از سوریه و نقل مکان به شهر باتمان در جنوب شرق ترکیه در سال 2013 نیز در یک ساختمان ساکن شدند. اما اعضای این خانواده بزرگ با انتقال درویش، همسر، دو فرزند و والدینش اش به تورنتو در فوریه 2016 از یکدیگر جدا افتادند. هم اکنون 19 عضو بزرگسال خانواده و فرزندان آنها در ترکیه بسر می برند. تنها یکی از خواهرهای درویش به همراه خانواده اش در بروکسل مستقر شده است. برادر درویش به همراه همسر و فرزندانش از نوامبر 2016 در انتظار دریافت مجوز ورود به کانادا بسر می برند.

شرایط زندگی برای حدود 800 هزار پناهنده سوری که در ترکیه گرفتار شده اند، بسیار دشوار است. آنها تنها می توانند بصورت غیر قانونی کار کنند و به همین دلیل اغلب از سوی کارفرمایان ترک مورد تبعیض و سوء استفاده قرار می گیرند.

از زمان روی کار آمدن دولت لیبرال در اکتبر 2015، کانادا حدود 50 هزار پناهنده سوری را از طریق اسپانسرشیپ دولتی و خصوصی پذیرفته است. بر أساس گزارش ماه دسامبر وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا، این اداره همچنان مشغول بررسی پرونده 20 هزار پناهجوی سوری است. از این تعداد 15 هزار و 927 نفر دارای اسپانسر خصوصی و 4 هزار و 6 نفر دارای اسپانسر دولتی هستند.


یک نطر

  1. من إز افغانستان چطور در خواست پناهندگي بدهم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *