اخباراخبار کانادا

بر سر حزب نیودموکرات تحت رهبری جاگمیت سینگ چه آمده است؟

اتاوا- شرکت کنندگان در نظرسنجی های دو سال گذشته با موضوع میزان محبوبیت احزاب سیاسی کانادا با نیودموکرات ها مهربان نبوده اند. از انتخاب شدن جاگمیت سینگ به جای تام مولکر در مقام رهبری حزب به این سو، نیودموکرات ها نتوانسته اند جایگاه قبلی خود نزد رای دهندگان کانادایی را حفظ کنند. در واقع نتایج نظرسنجی های اخیر طی دو سال گذشته محبوبیت این حزب در بهترین زمان را 20 درصد و در بدترین زمان 15 درصد نشان داده است.

بسیاری از سیاستمداران اندکی پس از انتصاب به عنوان رهبر حزب، محبوبیت خود را افزایش داده اند. برخی عامل محبوبیت تازه یافته را تمرکز رسانه ها بر روی اخبار مربوط به آنها و حزب می دانند. در بهار 2012، اندکی بعد از کسب مقام رهبری حزب توسط توماس مولکر، نظرسنجی ها حاکی از افزایش محبوبیت نیودموکرات ها و در واقع برابر بودن تقریبی میزان محبوبیت آنها با محافظه کاران بود. زمانی که در سال 2013، جاستین ترودو مقام رهبری حزب لیبرال را به دست آورد، جایگاه آنها در مدتی کوتاه از سوم به نخست ارتقاء یافت. این وضعیت تا پاییز 2014 ادامه داشت.

با اینکه انتخاب اندرو شیر به سمت رهبری حزب محفاظه کار در ماه مه 2017، باعث افزایش آنی محبوبیت محافظه کاران نشد، اما او تا به اینجا بیشترین نفع را از کاهش تدریجی محبوبیت جاستین ترودو برده است. این مساله در مورد جاگمیت سینگ صدق نمی کند.

کماکان بیش از 140 روز تا انتخابات فدرال باقی مانده است. در مدت باقی مانده هر اتفاقی ممکن است بیفتد و موقعیت احزاب را تغییر بدهد.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *