صفحه اصلی / اخبار / بذل و بخشش پنجاه و چهار میلیون دلاری دولت کبک به پناهجویان غیرقانونی به قیمت نادیده گرفتن افراد بی خانمان  

بذل و بخشش پنجاه و چهار میلیون دلاری دولت کبک به پناهجویان غیرقانونی به قیمت نادیده گرفتن افراد بی خانمان  

اتاوا- به گفته سیمون لابوسونر، سخنگوی وزارت اشتغال کبک، دولت استان ماهانه حداقل 623 دلار به 4 هزار پناهجو پرداخت خواهد کرد. اما این مبلغ برای برخی از خانواده ها ممکن است افزایش یابد. به گفته لابوسونر، پناهجویان به محض دریافت چک هایشان بایستی اقامتگاه های موقت را ترک کرده و به دنبال یافتن مکان زندگی دائمی برای خود باشند.

بر اساس گزارش منتشر شده در CTV، حدود 10 هزار نفر از ابتدای سال جاری تاکنون از مرزهای زمینی وارد کشور شده و توسط ماموران RCMP بازداشت شده اند. این تعداد پناهجو، تقریبا معادل کل تعداد افرادی است که در سال 2013 در کانادا درخواست پناهندگی دادند. 7 هزار نفر از پناهجویانی که امسال به کشور وارد شده اند، از جولای سال 2017 به این سو وارد کانادا شده اند.

این کمک مالی در حالی به پناهجویان غیرقانونی ارائه خواهد شد که دولت لیبرال کبک به دلیل بی توجهی به افراد بی خانمان با انتقادات گسترده روبرو شده است. شیلا گان رید از TheRebel.media، با انتشار فیلمی ویدیویی به نادیده گرفته شدن افراد بی خانمان از سوی دولت کبک و در عین حال پرداخت پول به پناهجویان پرداخته است. به گفته رید سال گذشته، 3 هزار و 16 شهروند بی خانمان در مونترال زندگی می کردند. 44 درصد از این افراد متولد مونترال، 10 درصد از اقوام نخستین و 6 درصد از نظامیان سابق بودند.

Ata Tamjidi

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *