اخباراخبار کانادا

بازگشت ناحیه یورک به مرحله دوم بازگشایی، از دوشنبه آینده

 

 

تورنتو- به نقل از CP24: از دوشنبه آینده به مدت 28 روز، سالن های ورزش و سینماهای ناحیه یورک تعطیل شده و پذیرایی از مشتریان در فضای داخلی رستوران ها و بارها ممنوع خواهد شد. به این ترتیب این ناحیه به تورنتو، پیل و اتاوا که از هفته گذشته به مرحله دوم بازگشایی بازگشته اند، ملحق خواهد شد. 

داگ فورد، رئیس دولت انتاریو طی کنفرانس خبری جمعه 16 اکتبر در میسی ساگا، خبر اعمال شدن محدودیت های مضاعف را اعلام کرد. وی گفت: شاخص ها در مسیر اشتباه پیش می روند. ما شاهد افزایش سریع موارد عفونت با نرخ بالای 2.77 درصد می باشیم که بیش از آستانه هشدار یعنی 2.5 درصد است.

وی افزود: اکنون در ناحیه یورک آمار مبتلایان 39 نفر در هر 100 هزار نفر است، که کاملا بالاتر از میانگین استانی و مشابه آنچه در بدترین مناطق مشاهده کرده ایم، می باشد. از همه نگران کننده تر، آمار پذیرش بیماران در بخش مراقبت های ویژه است.  

امروز، 62 مورد جدید ابتلا به ویروس و دیروز (پنجشنبه 15 اکتبر) نیز 127 مورد جدید در ناحیه یورک گزارش شد، که پس ازتورنتو (با 239 مورد) و پیل (با 136 مورد) بالاترین در انتاریو است. 

 

 

فورد گفت که او صبح امروز با اعضای کابینه ملاقات و در مورد وضعیت منطقه یورک گفتگو کرد و این تصمیم با مشورت با مقام ارشد درمانی استان و کارشناسان بهداشتی اتخاذ شده است. 

فورد گفت: اتخاذ این تصمیم آسان نبود. می دانم که شنیدن این مسئله برای خیلی از افراد بسیار دشوار خواهد بود، اما ما نمی توانیم اجازه دهیم این ویروس وارد خانه های سالمندان بشود. ما باید از مدارس و جوامع خود محافظت کنیم. باید به انجام عمل های جراحی حیاتی در بیمارستان های خود ادامه دهیم. باید جلوی گسترش همه گیری را قبل از بدتر شدن اوضاع، بگیریم. ما باید از تعطیلی کامل جلوگیری کنیم. همین اقدام قاطع را در تورنتو، اتاوا و ناحیه پیل نیز انجام داده ایم. 

فورد گفت که بیزنس های محلی، از جمله رستوران های منطقه یورک تا روز دوشنبه ساعت 12:01 بامداد، برای هماهنگ شدن با مقررات جدید، فرصت خواهند داشت. 

وی اعتراف کرد که عدم ارائه فرصت کافی به رستوران های تورنتو، اتاوا و ناحیه پیل مشکلاتی را برای صاحبان آنها ایجاد کرد و این مراکز با حجم بزرگی از مواد غذایی خریداری شده که بلاستفاده مانده اند، روبرو شدند. فورد گفت: احتمالا میلیون ها دلار موجودی در فریزر و یخچال ها باقی مانده است. 

فرانک اسکارپیتی، شهردار ماركام (واقع در ناحیه یورک)، با صدور بيانيه از اخطار به موقع داگ فورد، تشکر کرد. وی گفت: من با صاحبان بیزنس های منطقه خود همدردی می کنم و از رستوران های محلی به دلیل رعایت پروتکل های بهداشت عمومی سپاسگزارم. مسلما محدودیت های جدید چالش برانگیز خواهند بود. ساکنان مارکام را تشویق می کنم که از رستوران های محلی حمایت کنند. زیرا از دوشنبه فعالیت آنها به تحویل غذا در خارج از رستوران محدود خواهد شد. 

وی همچنین از سایر سطوح دولت خواست علاوه بر 300 میلیون دلاری که دولت استان برای کمک به بیزنس ها اختصاص داده است،  حمایت های مضاعف را از صنعت مهمان نوازی و مشاغلی که مجبور به بازگشت به مرحله دوم بازگشایی شده اند، به عمل آورند.

هفته گذشته، دولت فدرال مجموعه جدیدی از اقدامات را با هدف کمک به مشاغلی که در اثر پاندمی با مشکل روبرو شده اند، اعلام کرد. 

دکتر باربارا یافه، معاون ارشد پزشکی انتاریو، از نگرانی دولت استان از افزایش موارد جدید ابتلا در ناحیه هالتون سخن گفت، اگر چه هنوز محدودیت های مضاعف در این بخش از انتاریو اعمال نشده اند. صبح امروز، 46 مورد و دیروز 28 مورد جدید در این منطقه ثبت شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست