صفحه اصلی / اخبار / بازبینی قانون مهاجرت پرستاران و مراقبان خارجی توسط دولت کانادا

بازبینی قانون مهاجرت پرستاران و مراقبان خارجی توسط دولت کانادا

Behnam Marfou

اتاوا- بر اساس اطلاعیه وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا، پرستاران و مراقبان خارجی، چنانچه تا 29 نوامبر 2019، به مدت دو سال در استخدام تمام وقت نباشند، واجد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا نخواهند بود.

دولت فدرال هم اکنون در حال بازبینی دو برنامه مهاجرتی برای پرستاران و مراقبان خارجی است. یک برنامه مربوط به مراقبان از کودکان و دیگری مربوط به پرستاران سالمندان بیمار. در حال حاضر مشخص نیست که دولت با این دو برنامه چه خواهد کرد؛ آیا آنها را تمدید می کند و یا با برنامه جدید جایگزین می نماید.

فیت سنت جان، سخنگوی وزارتخانه مورد اشاره می گوید: این برنامه ها به صورت آزمایشی در یک دوره 5 ساله (از 29 نوامبر 2014 تا 29 نوامبر 2019) به اجرا گذاشته شد. بنابراین در موعد تعیین شده اعتبار آنها تمام خواهد شد.

از سوی دیگر مراقبان و حامیان آنها که از اطلاعیه غیرمنتظره دولت شوکه و نگران شده اند، معتقدند که دولت با این تصمیم، آنها را از دریافت اقامت دائم کانادا، محروم کرده است.

روپالین بویان، از استادان دانشگاه تورنتو و مدیر موسسه تحقیقاتی Migrant Mothers Project می گوید: بسیاری از مراقبان به دلیل تغییر موضع ناگهانی دولت نگران و مضطرب شده اند. دولت از نوامبر سال گذشته بدون اینکه به مراقبان اطلاع بدهد که واجد شرایط دریافت اقامت دائم نخواهند بود، به صدور اجازه کار برای آنها ادامه داده است.

ماریلین باتاد، که ژوئن سال 2016 به عنوان مراقب از فیلیپین به کانادا آمده است، می گوید: همه در کانادا و در فیلیپین دارند از تصمیم دولت حرف می زنند و نگران پیامدهای آن هستند. ما خانواده مان را برای کار در کانادا ترک می کنیم، به این امید که بتوانیم آنها را به اینجا آورده و زندگی بهتری برایشان فراهم کنیم. همه ناامید شده اند.

باتاد 37 ساله، شش هفته پس از ورود به Northwest Territories، شغل خود به عنوان مراقب را به دلایل خارج از کنترل خود، از دست داد. 10 ماه طول کشید تا بتواند شغلی در Nobleton انتاریو بیابد و اجازه کار جدید بگیرد. اعتبار اجازه کار او آوریل سال جاری به پایان می رسد.

Leeza

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *