فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

ایلان ماسک: مردم باید هشتاد ساعت در هفته کار کنند

ایلان ماسک، مخترع آفریقایی – آمریکایی، در یک پست توییتری، به مردم گفته که اگر می‌خواهند دنیا را عوض کنند، باید هفته‌ای 80 تا 100 ساعت مشغول به کار باشند. ماسک در این توییت، با اشاره به چهار کمپانی Tesla، Space X، The Boring Company و Neuralink، که مدیرعامل آنهاست، نوشته: <جاهای دیگر و شغل‌های آسان‌تری هستند که در آنها، افراد 40 ساعت در هفته کار می‌کنند. اما هیچ کس از این شرکت‌ها، دنیا را تغییر نداده و نخواهد داد>.  

این کارآفرین نابغه، سپس در پاسخ به یکی از کاربران توییتر که درباره‌ شمار ساعت‌های کاری هفتگی مورد نظر او پرسیده بود، نوشت: <بدیهی است که شمار این ساعت‌ها، به نسبت افراد مختلف، متفاوت است. اما میزان استانداردی که برای موثر بودن یک شخص نیاز است، 80 ساعت ثابت است که تا 100 ساعت نیز می‌تواند برسد>.

ماسک در گفتگویی که در ماه نوامبر، با سایت Recode داشت، گفت که خودش تا 120 ساعت در هفته کار می‌کند. او گفت، همه‌ کارمندان شرکت Tesla، در دوره‌ای از سال جاری که تولید اتومبیل سیدان مدل 3 این کمپانی افزایش یافته، تا 100 ساعت در هفته هم، کار کرده‌اند. او در این مصاحبه توضیح داده که در این دوره‌ بسیار پرخرج افزایش تولید، این کمپانی اتومبیل سازی، تا مرز نابودی اقتصادی رفته است. او می‌گوید: <پول داشت به طرز وحشتناکی صرف هزینه‌ها می‌شد، و اگر مشکلات و حفره‌های مالی‌مان را به موقع حل نمی‌کردیم، حتما نابود می‌شدیم>. این مخترع مشهور می‌گوید به چنین دلایلی است که، این ساعت‌های طولانی کاری را، برای ادامه‌ کار و پیشرفت کمپانی Tesla ضروری می‌داند.

در یک نظرسنجی توسط مجله‌ Business Insider، برخی از کارمندان این کمپانی ساخت اتومبیل های الکتریکی، ابراز کرده‌اند که ساعت‌های کاری به صورتی غیرعادی طولانی است. اما برخی دیگر از این کارکنان، می‌گویند خودشان ترجیح می‌دهند که تا 70 ساعت در هفته، و یا حتی بیشتر از آن، کار کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان