اخباراخبار کانادا

اگر همسایه مان در تورنتو از قوانین لاک داون تخلف کرد، چه باید کرد؟

 

با آغاز هشتمین هفته لاک داون در تورنتو و در شرایطی که سراسر استان منتظر اعلام محدودیت های سختگیرانه تر از سوی دولت استانی است، به نظر می رسد تعداد قابل توجهی از شهروندان به قوانین اعلام شده پایبند نیستند.

در واقع مردم با شرکت در مهمانی، دعوت از اعضای خانواده برای صرف شام و انجام سایر کارهایی که فعلا ممنوع اعلام شده نشان داده اند حاضر نیستند به اندازه موج اول برای پیشگیری از گسترش شیوع فداکاری کنند.

دکتر باربارا یافی، معاون اداره سلامت عمومی انتاریو، گفت بخش قابل توجهی از شیوع در استان از خانه های سالمندان، محل های کار، و تجمعات اجتماعی نشات می گیرد و تاکید کرد: حدود یک سوم مردم انتاریو هنوز به معاشرت های اجتماعی خود ادامه می دهند.

اما اگر شما در همسایگی خود شاهد برگزاری پارتی یا جمع شدن چند خانواده با هم بدون ماسک در یک خانه باشید، چه واکنشی باید نشان دهید؟ به گفته سخنگوی شورای شهر به بلاگتو، بهترین راه، تماس با شماره 311 و گزارش تخلف است. 

طبق اعلام شورای شهر، ضابطین قانون علاوه بر اینکه با گشت زنی در شهر بر اجرای قوانین لاک داون نظارت دارند، تماس های دریافت شده از طریق شماره 311 را نیز پیگیری می کنند. البته صرف گزارش شما سبب جریمه شدن همسایه تان نمی شود. زیرا اعمال قانون نیاز به بررسی، جمع آوری مدرک، و طی مراحل قضایی دارد. برای مثال اگر پیش از سر رسیدن ماموران، پارتی همسایه شما تمام شده باشد، مامورین مدرکی برای اثبات تخلف و جریمه میزبان ندارند.

 

 

بر اساس قوانین دوران پاندمی در انتاریو، در حال حاضر هر فردی که با برگزاری مهمانی و دورهمی قوانین لاک داون را زیر پا بگذارد بین 10 هزار تا 100 هزار دلار جریمه خواهد شد و ممکن است به تحمل تا سقف یک سال زندان نیز محکوم شود.

شرکت کنندگان نیز ممکن است بین 750 دلار تا 100 هزار دلار جریمه شده و به تحمل تا سقف یک سال زندان محکوم شوند.

طبق بیانیه شورای شهر، رعایت قوانین، از جمله محدودیت تجمعات، استفاده از ماسک، و حفظ فاصله همچنان برای کنترل شیوع کووید-19 در تورنتو اجباری است

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست