صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / اکران اولین فیلم با موضوع جنبش #MeToo در جشنواره <ساندنس>

اکران اولین فیلم با موضوع جنبش #MeToo در جشنواره <ساندنس>

Behnam Marfou

فیلم، زندگینامه جنیفر فاکس (فیلمساز مشهور) و تجربه تلخ او در سنین کودکی و نوجوانی را به تصویر کشیده است. فاکس در آن سال ها از سوی دو نفر از مربیان ورزشی اش مورد آزار و سوء استفاده جنسی قرار گرفت. در فیلم مورد اشاره  که The Tale نام دارد لارا درن و ایزابل نیلیس، بازی می کنند.

فاکس 45 سال قبل و هنگامی که نوجوانی 13 ساله بود، به دلیل نوشتن انشای تاثیرگذار، نمره A را دریافت کرد. او در آن سال ها از سوی دو مربی ورزش مورد علاقه اش مورد سوء استفاده جنسی قرار داشت.

ده ها سال طول کشید که حقیقت برملا شود. اما واقعیت در فیلمی دراماتیک و تاثیرگذار به نام The Tale بازگو شد. این فیلم که شنبه گذشته برای اولین بار در جشنواره فیلم ساندنس (Sundance Film Festival) اکران شد، با تحسین و تشویق ایستاده حاضران در سالن روبرو شد.

فیلم The Tale، به نوعی اولین فیلم جنبش MeToo نیز تلقی می شود. هر چند که قبل از راه اندازی کمپین مبارزه با آزار جنسی، ساخته شده است.

جنیفر فاکس، مستندساز و استاد رشته فیلمسازی که همراه نامزدش در نیویورک زندگی می کند، تماس تلفنی را از یک مادر نگران دریافت می کند. این مادر می خواهد درباره متن انشای مورخ 1973 که در حین خانه تکانی در منزل اش پیدا کرده، با فاکس گفتگو کند. انشاء، ماجراهایی که بر یک دختر 13 ساله به نام جنی گذشته بود را بازگو می کرد و به رابطه او با دو مربی مورد علاقه اش، یعنی بیل، مربی دو (با بازی جیسون ریتر) و خانم جی، مربی سوارکاری (با بازی الیزابت دبیکی)، می پرداخت. این انشاء قرار بود تخیلی باشد. اتفاقا معلم ادبیات جنی نیز آن را تخیلی محسوب کرد. اما زنی که با فاکس تماس گرفته بود، احساس می کرد که جنی داستان واقعی خودش را به رشته تحریر در آورده بود.

جنیفر فاکس بزرگسال، ماجراهای تشریح شده در انشاء را به خوبی به یاد ندارد، اما اعتراف می کند که حافظه دقیقی از سال 1973 ندارد. او به توصیه مادرش، به دنبال برملا کردن راز گذشته اش بر می آید و می فهمد که بیل و خانم جی، چگونه او و دختران نوجوان دیگر را مورد آزار جنسی قرار دادند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *