اخباراخبار کانادا

انسان، عامل چهارصد آتش سوزی جنگلی امسال در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا- روشن کردن آتش حین کمپینگ، ته سیگار روشن و سوانح رانندگی منجر به آتش سوزی، عامل مشتعل شدن 400 آتش سوزی جنگلی در استان بریتیش کلمبیا بود. با ادامه آتش سوزی های مهیب در این استان، کارشناسان، بسیاری از آتش سوزی های اخیر را قابل پیشگیری ذکر کرده و اشتباهات انسانی را در وقوع آن مقصر می دانند. رایان ترکات، از سازمان آتش نشانی بریتیش کلمبیا می گوید که علیرغم هشدارهای مکرر و ممنوعیت روشن کردن آتش در بسیاری از مناطق جنگلی استان، مردم با بی توجهی و نادیده گرفتن مقررات به رفتارهای خطرناک ادامه می دهند.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان مورد اشاره، حدود 40 درصد از آتش سوزی های جنگلی طی 10 سال گذشته یا به عبارتی 666 مورد در سال، توسط انسان آغاز شده اند. برای مثال از آوریل سال جاری به این سو، انسان عامل 420 آتش سوزی از 1 هزار و 950 آتش سوزی جنگلی در استان شناخته شد. طی چند سال اخیر دولت بریتیش کلمبیا اقدامات تنبیهی را برای متخلفین از مقررات در نظر گرفته است. برای مثال در آوریل 2016، مبلغ جریمه روشن کردن آتش را به 1 هزار و 150 دلار افزایش داد. اما ترکات معتقد است که این جریمه ها بدون اصلاح رفتاری ساکنان محلی و بازدیدکنندگان، بی ثمر می باشند.

در سال 2017، بیش از 1.2 میلیون هکتار اراضی جنگلی استان در آتش سوزی از بین رفت و 568 میلیون دلار هزینه برای دولت ایجاد کرد. این آتش سوزی ها حدود 65 هزار نفر را از خانه و کاشانه شان آواره کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!