صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / انتقاد پاریس جکسون از حامیان برتری نژاد سفید در مراسم اهدای جوایز <ام تی وی>

انتقاد پاریس جکسون از حامیان برتری نژاد سفید در مراسم اهدای جوایز <ام تی وی>

Razi-Clinic

با توجه به وقایع اخیری که در آمریکا رخ داده و درگیری گروه های نژادپرست با مخالفان نژادپرستی در شهرهای مختلف، سیاسی شدن مراسم اهدای جوایز MTV دور از انتظار نبود. بسیاری از هنرمندان شرکت کننده در این مراسم، با استفاده از این فرصت راست گرایان افراطی و نژادپرستان را محکوم کردند.

پاریس جکسون که برای اهدای جایزه بهترین موزیک ویدیوی سبک پاپ به روی صحنه رفته بود، یکی از هنرمندان جوانی بود که از فرصت به دست آمده نهایت استفاده را کرد. سخنان او که در انتقاد از نژادپرستان ادا شد، با استقبال حاضران روبرو شد. وی در بخشی از سخنانش مردم را دعوت کرد تا به یکدیگر بپیوندند و تغییری مثبت در جامعه ایجاد کنند. وی سپس با کنایه به ترامپ و حمله رئیس جمهور به رسانه های خبری جعلی (fake news) گفت: آنچه امشب اینجا گفته شد، خبر جعلی نبود. بیایید به این نازی ها و افراط گرایان نژادپرست نشان بدهیم که ملتی که شعارش آزادی است، خشونت آنها را تحمل نخواهد کرد.

دختر 19 ساله مایکل جکسون، اخیرا در مصاحبه با خبرنگار مجله Teen Vogue شرح داد که چگونه فعالیت های بشردوستانه باعث شد انگیزه ادامه زندگی را به دست بیاورد. وی گفت: قبلا به اینگونه فعالیت ها علاقمند نبودم، اما حالا می بینم که می توانم بر زندگی مردم تاثیر مثبت بگذارم. من به دلیل نام خانوادگی از امتیازی برخوردار هستم که می توانم از آن به نحو احسن استفاده کنم. خیلی ها برای برخورداری از این فرصت زحمت می کشند. در حالی که این فرصت دودستی تقدیم من شد. چرا از آن برای انجام کاری مهم استفاده نکنم؟

Ata Tamjidi

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *