اخباراخبار جهان
موضوعات داغ

انتقاد مسیح علی نژاد از روسری سر کردن نخست وزیر نیوزیلند

آمریکا- مسیح علی نژاد، روزنامه نگار و فعال حقوق زنان، پس از منتشر شدن عکس های جاسیندا آردرن با روسری، به این اقدام نمایشی اعتراض کرد.
علی نژاد که از مخالفین سرسخت حجاب اجباری در ایران می باشد، گفت از دیدن خانم آردرن با روسری قلبش شکست. او ضمن تحسین نخست وزیر نیوزیلند برای ابراز همدردی اش با قربانیان و بازماندگان حمله مسلحانه راستگرای افراطی به دو مسجد نیوزیلند، گفت: اینکه رهبر نیوزیلند با جامعه مسلمانان ابراز همدردی کرده را تحسین می کنم، اما با مشاهده او در یکی از واضح ترین نمادهای سرکوب حقوق زنان، دلشکسته شدم! به همین دلیل از رهبران و سیاستمداران زن در جهان می خواهم که از ما که با اجباری بودن حجاب مبارزه می کنیم و به دلیل آن زندانی شده و شکنجه می شویم، حمایت کنند.

علی نژاد، کنشگر آمریکایی – ایرانی تبار، نویسنده و فعال سیاسی است، که هم اکنون با بخش فارسی رادیو صدای آمریکا همکاری می کند. او در سال 2014، صفحه آزادی یواشکی زنان در ایران یا My Stealthy Freedom را در فیسبوک راه اندازی کرد که در آن زنان ایرانی عکس های بی حجاب خود را منتشر کرده و درباره تجربه هایشان از نبود آزادی پوشش و آرزوها و خواسته هایشان در این مورد حرف می زنند. این صفحه بیش از 1 میلیون دنبال کننده دارد. علی نژاد در سال 2015، جایزه Women’s Rights Award را از سازمان ملل دریافت کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!