صفحه اصلی / اخبار / انتقاد بسیاری از کانادایی ها از حزب محافظه کار به دلیل مخالفت با پرداخت غرامت به عمر خضر

انتقاد بسیاری از کانادایی ها از حزب محافظه کار به دلیل مخالفت با پرداخت غرامت به عمر خضر

اتاوا-  بر اساس نتایج نظرسنجی اخیر Nanos، بسیاری از کانادایی ها از حزب محافظه کار فدرال به دلیل مخالفت با پرداخت غرامت 10.5 میلیون دلاری به عمر خضر، انتقاد می کنند.

پس از فاش شدن خبر پرداخت غرامت از سوی دولت فدرال به عمر خضر، نمایندگان مجلس فدرال از حزب محافظه کار، این اقدام دولت را محکوم کردند. از سوی دیگر نمایندگان مجلس از حزب لیبرال تاکید داشتند که شانس پیروزی دولت فدرال در جدال قانونی با خضر و وکلایش ناچیز بود و در صورت شکست مجبور می شد غرامت سنگین تری را به وی بپردازد.

برخی از نمایندگان محافظه کار، گام را فراتر نهاده و با مصاحبه با شبکه های خبری آمریکایی، از دولت لیبرال انتقاد کردند. پیتر کنت از حزب محافظه کار و منتقد وزارت امور خارجه مقاله ای تحت عنوان A terrorist’s big payday, courtesy of Trudeau را در نشریه وال استریت ژورنال منتشر کرد. مایکل رمپل یکی دیگر از نمایندگان محافظه کار، در گفتگو با تاکر کارلسون، مجری شبکه خبری Fox، مدعی شد که اکثر کانادایی ها از این تصمیم دولت به خشم آمده اند.

حال، بر اساس نتایج به دست آمده از نظرسنجی، مشخص شده که بسیاری از کانادایی ها انتقاد محافظه کاران از دولت لیبرال در آن سوی مرز را استراتژی مناسبی تلقی نمی کنند. نیک نانوس می گوید: این از نظر بعضی ها ممکن است حاوی پیام صحیح باشد، اما نحوه انتقال پیام و مکانی که برای انتقال آن انتخاب کردند، درست نبود. این مساله باعث شد طی چند هفته گذشته از محبوبیت حزب محافظه کار کاسته شود.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی Nanos، میزان محبوبیت محافظه کاران در 27 ماه مه و همزمان با انتخاب شدن اندرو شیر به عنوان رهبر جدید حزب از 28.6 درصد  به 33 درصد در اوایل جولای افزایش یافت. اما بار دیگر در اواخر ماه جولای به 29.1 درصد کاهش یافت.

در همین دوره، محبوبیت حزب لیبرال از 40.34 درصد در 26 ماه مه به 36.7 درصد در 28 جولای کاهش داشت. در عوض میزان محبوبیت حزب نیودموکرات از 16.72 درصد در اواخر ماه مه به 20 درصد در اواخر ماه جولای افزایش یافت.

نیک نانوس معتقد است که محافظه کاران با تمرکز بر روی خضر، موقعیت خود را که با انتخاب اندرو شیر تقویت شده بود، به مخاطره انداختند.

حدود نیمی از شرکت کنندگان در نظرسنجی اخیر معتقد بودند که انتقاد علنی و آشکار از تصمیم ترودو برای پرداخت 10.5 میلیون دلار غرامت به خضر، بر روی روابط کانادا-آمریکا تاثیر منفی می گذارد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *