اخباراخبار کانادا

انتظار طولانی برای آزمایش کرونا، نشان دهنده ناکارآمد بودن شیوه آزمایش 

 

کانادا- به نقل از گلوبال نیوز، رونا آمبروز، رهبر سابق حزب محافظه کار کانادا، می گوید طولانی بودن زمان انتظار برای آزمایش کروناویروس، نشان دهنده ناقص بودن شیوه آزمایش در برخی استان ها می باشد. 

وی که در دولت استیون هارپر، سمت وزارت بهداشت و درمان را در اختیار داشت، در گفتگو با مرسدس استیفنسون از The West Block، اقدامات اضطراری برای کنترل پاندمی کروناویروس در کشور، از جمله دلایل طولانی بودن زمان انتظار در شهرهایی مانند تورنتو و اتاوا را ارزیابی کرد. وی افزود: فکر می کنم استان هایی که به درستی از عهده آن برآمده اند، استان هایی هستند که واقعا ظرفیت آزمایش خود را بالا برده اند. استان هایی که طی 6 ماه گذشته نتوانسته اند چنین کاری را انجام بدهند، با بحران جدی روبرو می باشند و این بسیار بد است. 

آمبروز گفت: امیدوارم بتوانیم آزمایشات بیشتری را انجام بدهیم. بدون داشتن یک سیستم کارآمد، نمی توانیم بچه ها را در مدرسه نگه داشته و افراد را به محل کار بازگردانیم. 

به طور کلی، از آغاز شیوع ویروس کرونا در کانادا 7.9 میلیون نفر مورد آزمایش قرار گرفته اند.

در انتاریو هر روز تقریبا 40 هزار نفر آزمایش می دهند، در حالی که جواب 90 هزار آزمایش هنوز مشخص نشده است. 

 

 

داگ فورد، هفته گذشته، کمبود تکنسین های آزمایشگاه و کمبود مواد شیمیایی مورد نیاز برای پردازش آزمایشات را عامل انباشته شدن آزمایش ها و طولانی شدن زمان اعلام نتیجه دانست. 

دولت فدرال قصد ایجاد یک واحد واکنش سریع برای كمک به استان هایی كه در زمینه تست کروناویروس، با مشکلات جدی روبرو می باشند را دارد. 

خانم آمبروز، با اشاره به برنامه های حمایتی دولت فدرال گفت در حالی که هزینه های فدرال برای حمایت از کانادایی ها ضروری بوده است، سوالات مهمی وجود دارد که باید در مورد چگونگی کنترل این هزینه ها پرسیده شود. وی افزود: فکر می کنم در سطح فدرال بایستی از مردم حمایت اقتصادی شود، و این اتفاق افتاده است، ولی همه ما نگران از کنترل خارج شدن هزینه ها هستیم. این هزینه لازم است، ولی باید وضعیت اضطراری پساکووید-19 و آنچه در آینده رخ می دهد را در نظر داشته باشیم و به بدهی که انباشته می شود، فکر کنیم. 

دولت فدرال برای امسال کسری بودجه 343 میلیارد دلاری را پیش بینی کرد، اما اطلاعاتی در مورد چگونگی برنامه ریزی برای مهار این کسری بودجه ارائه نکرده است.  نخست وزیر استدلال می کند که با توجه پایین بودن نرخ بهره، دولت می تواند از عهده این هزینه ها بر آید. 

رونا آمبروز پس از شکست استیون هارپر نخست وزیر پیشین در انتخابات 2015 و کناره گیری از رهبری حزب محافظه کار، رهبری موقت حزب را بر عهده گرفت، اما از آن زمان به این سو در هیچ یک از دو رقابت قبلی برای کسب این مقام شرکت نکرده است. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست