فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

انتخاب میشل اوباما، به عنوان قابل‌ستایش‌ترین زن

میشل اوباما بانوی اول پیشین آمریکا، در فهرست قابل ستایش‌ترین مردان و زنان سال 2018 مجله خبری Gallup ، با پیشی‌گرفتن از هیلاری کلینتون، به جایگاه نخست رسید. کلینتون به مدت 17 سال در جایگاه نخست این فهرست قرار داشت، اما برای فهرست جدید به مقام سوم یعنی پس از اوپرا وینفری سقوط کرد. جایگاه کلینتون اکنون با ملانیا ترامپ بانوی اول آمریکا در یک سطح قرار دارد.

میشل اوباما، اکنون در میانه تور انتشاراتی کتاب جدیدش قرار دارد، که یک خاطرات‌نامه است و Becoming نام گرفته است. او با یک امتیاز 15 درصدی، به جایگاه نخست این فهرست رسید، که 10 امتیاز بالاتر از اوپرا می‌باشد. کلینتون و ترامپ هر دو امتیازات 4 درصد کسب کردند.

این فهرست، نشان می‌دهد که هیلاری کلینتون، پس از یک زندگی حرفه‌ای دور و دراز در پیش چشم مردم، در جایگاه هایی مانند بانوی اول، سناتور کنگره وزیر داخلی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 2016؛ حالا از مرکز توجه مردم کنار رفته است. اما اوباما، افزون بر انتخاب شدن به عنوان قابل ستایش‌ترین زن سال، از فروش بالای کتابش و تبدیل شدن آن به پرفروش‌ترین کتاب سال 2018 نیز، خشنود است. بانوی اول پیشین ایالات متحده، در جریان تور کتاب خاطراتش به دور کشور در چندین سینما و سالن کنسرت و همچنین چندین برنامه‌ تلویزیونی حضور یافته است.

به گفته‌ مجله‌ Gallup اما هیلاری کلینتون با 22 بار حضور در جایگاه نخست این فهرست  که شامل سال‌های 1993، 1994، 1997، 2000 و 2002 تا 2017 می‌شود، همچنان رکورد طولانی‌ترین حضور در این جایگاه را دارد.

در فهرست سال 2018 ملکه الیزابت دوم، ملکه‌ اتحادیه‌‌ پادشاهی بریتانیا، برای پنجاهمین سال در 10 نفر نخست قرار گرفت.

اما در فهرست دیگر Gallup که مربوط به مردان قابل ستایش است، باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا، برای یازدهمین سال متوالی در جایگاه نخست قرار گرفت. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز، با 6 امتیاز کمتر در جایگاه دوم این فهرست نشست و جرج .دبلیو بوش نیز جایگاه سوم را تصاحب کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان