علم و دانش

امید به زندگی در اسپانیا بیشتر از هر کشور دیگر

آیا مایلید سال های بیشتری عمر کنید؟ از شیوه اسپانیایی ها پیروی کنید. طبق گزارش Institute for Health Metrics and Evaluation، امید به زندگی در اسپانیا تا سال 2040 بالاتر از هر کشور دیگر خواهد بود. زیرا شهروندان آن کشور به طور میانگین تا 85.8 سال عمر خواهند کرد. این سن رکورد فعلی 85.7 سال متعلق به ژاپن را خواهد شکست.

پس از اسپانیا، شهروندان سنگاپوری، سوئیسی و پرتغالی قرار می گیرند. جالب اینکه جایگاه آمریکا در جدول امید به زندگی با 20 رتبه تنزل از 43 به 64 رسید. علت کاهش بحران اعتیاد به مواد مخدر اعلام شده است.

اما چه عاملی باعث افزایش طول عمر اسپانیایی ها شده است؟ دکتر کریستوفر موری، از مسوولین انستیتوی مورد اشاره، رژیم غذایی را در این امر موثر می داند. از نظر او چاقی مفرط، فشار خون بالا، قند خون و مصرف الکل و محصولات دخانی جدی ترین تهدیدات برای سلامتی انسان می باشند. بنابراین مشخص است که رژیم غذایی و سبک زندگی در امید به زندگی و طول عمر موثر است. اسپانیایی ها همچون یونانی ها از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی می کنند که شامل غذاهای دریایی، روغن زیتون، زیتون، میوه و سبزیجات و غلات سبوس دار می باشد. این رژیم غذایی نه تنها برای سلامتی جسم مفید است بلکه ریسک دچار شدن به افسردگی را کاهش می دهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0