صفحه اصلی / اخبار / امید به زندگی دختر نوجوانی که زنده به آتش کشیده شد

امید به زندگی دختر نوجوانی که زنده به آتش کشیده شد

مانیتوبا- دختر نوجوانی که عمدا به آتش کشیده شده و صحنه این جنایت ضبط و پخش ویدیویی شد، می گوید که اجازه نمی دهد این واقعه شوم امیدش به زندگی را از بین ببرد.

دو سال قبل، اریکا یانگ در شهر 5 هزار و 500 نفری Pas  در مانیتوبا (در فاصه 500 کیلومتری شمال غرب وینی پگ)، توسط گروهی نوجوان به آتش کشیده شده و دچار سوختگی درجه 3  ناحیه تناسلی شد. نوجوانان مهاجم از شکنجه یانگ فیلم تهیه و آن را منتشر کردند. در پی این حمله وحشیانه، 3 نوجوان، از جمله یک فرد 19 ساله، به جرم حمله خشونت آمیز بازداشت، محاکمه و در سال 2016 محکوم شدند.

یانگ که هم اکنون 18 سال دارد، آن واقعه را وحشتناک توصیف کرد.

اریکا و مادرش دانا یانگ، در خانه شان با خبرنگار CBC به گفتگو نشسته و ماجرا را شرح دادند. آنها امیدوارند که با بیان آن، استقامت و شجاعت اریکا که علیرغم آن تجربه هولناک به زندگی و آینده اش امیدوار است را نشان بدهند.

یانگ 21 ژوئن 2015 در منزل یکی از بستگانش بسر می برد که به یک میهمانی دعوت شد. او پس از رفتن به محل میهمانی آستین فور 19 ساله، دوست پسری که از 5 سال قبل با او رابطه داشت را در آنجا مشاهده کرد. یانگ بیش از حد مشروب نوشیده بود و به خوبی اتفاقات آن شب را به یاد ندارد. ولی به یاد دارد که به دلیل مستی به شدت احساس خواب آلودگی داشت و صاحبخانه او را برای استراحت به اتاق خواب طبقه بالا برد. این آخرین صحنه ایست که اریکا از آن شب به یاد دارد. بر اساس مدارک ارائه شده به دادگاه، فور شنیده بود که یانگ با یکی از میهمانان دیگر رابطه دارد. او که به شدت خشمگین شده بود از دو نفر از دوستانش (یک پسر 17 ساله و یک پسر 15 ساله (دوست پسر جدید یانگ) خواست که به او ملحق شوند. انها سپس به اتاق خواب طبقه بالا رفته و یانگ و یک پسر جوان را که روی تخت بیهوش شده بودند، مشاهده کردند. نوجوان 17 ساله، سپس قوطی حاوی دئودورانت را برداشت و محتویات آن را از روی شلوار جین یانگ بر ناحیه تناسلی او اسپری کرد و آتش زد. جوان دیگری که در اتاق حضور داشت، به سرعت شعله را خاموش کرد و از پسرها خواست که اریکا را به حال خود رها کنند. او سپس برای کشیدن سیگار اتاق را ترک کرد. اما سه جوان مهاجم، مقدار بیشتری از دئودورانت را روی شلوار اریکا اسپری کرده و آن را شعله ور کردند. با شعله ور شدن لباس، اریکا که تا آن لحظه بیهوش بود، از جا پرید.

متاسفانه شدت جراحات به حدی بود که یانگ 3 هفته در بیمارستان باقی ماند و تحت 3 عمل جراحی ترمیمی قرار گرفت. او در اثر این حمله، رنج و عذاب جسمی و روحی غیر قابل تصوری را متحمل شد.

یانگ می گوید: پس از بهبودی کامل، رویکردم به زندگی بهتر و رابطه ام با مادرم نزدیک تر شد. اما با استقامت و خوش بینی به زندگی ادامه دادم و به آنچه می خواستم دست یافتم.

فور در سال 2015 به جرم حمله خشونت آمیز محاکمه و به 30 ماه زندان محکوم شد. دو نوجوان دیگر نیز محاکمه و محکوم شدند.

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *