علم و دانش
موضوعات داغ

امکان نوشیدن بیست و پنج فنجان قهوه در روز بدون آسیب رساندن به قلب

bahman-azimi-gif

خبر خوب برای علاقمندان قهوه اینکه می توانند بدون دچار شدن به حمله قلبی یا سکته، روزی 25 فنجان قهوه بنوشند. پژوهشگران انگلیسی در پایان مطالعه عادات قهوه خوری بیش از 8 هزار داوطلب، دریافتند که برخلاف باور عمومی که نوشیدن قهوه را با گرفتگی عروق خونی و افزایش احتمال بروز سکته قلبی مرتبط می دانست، آسیب نوشیدن 5 تا 25 فنجان قهوه در روز از مصرف روزانه کمتر از یک فنجان قهوه، بیشتر نیست.  

پژوهشگران دانشگاه کوئین مری لندن برای ارزیابی تاثیر قهوه بر قلب، شرکت کنندگان را به 3 گروه تقسیم کردند. این گروه ها به ترتیب روزانه کمتر از یک فنجان، بین دو تا سه فنجان و بین 3 تا 25 قهوه فنجان می نوشیدند. با اینکه برخی از اعضای گروه سوم، روزانه تا 25 فنجان قهوه می نوشیدند، اما میانگین قهوه مصرفی آنها 5 فنجان در روز بود.

شرکت کنندگان در این پروژه مطالعاتی تحت اسکن قلبی و تست های مشابه قرار گرفتند. نتایج اولیه حتی با در نظر گرفتن فاکتورهایی چون سن، وزن و سیگاری بودن یا نبودن فرد، یکسان بود.

بخشی از بودجه پروژه مطالعاتی مورد اشاره توسط بنیاد قلب بریتانیا (BHF) تامین شده است. گزارش کامل در کنفرانس انجمن قلب و عروق بریتانیا که در منچستر برگزار شد، ارائه گردید.

دکتر متین آوکیران، از مدیران BHF ابراز امیدواری کرد که نتایج به دست آمده به کشفیات بیشتر در مورد اثرات قهوه بر انسان منجر شود.

لازم به ذکر است که وزارت بهداشت و درمان کانادا، نوشیدن بیش از 400 میلی گرم قهوه در روز را توصیه نمی کند. این میزان معادل 3 فنجان 8 اونسی قهوه می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0