اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

افشاگری درباره ماهی تقلبی موجود در بازار توسط دانشجویان انتاریویی

 

لندن/انتاریو- جنیفر مک دونالد، استاد رشته زیست شناسی مولکولی در کالج Fanshawe انتاریو، دانشجویانش را به رستوران سوشی فرستاد تا پس از صرف غذا، نمونه ماهی های عرضه شده در رستوران را به آزمایشگاه بیاورند. به این ترتیب 9 نمونه مختلف از ماهی ها در آزمایشگاه مورد بررسی قرار گرفت. جالب اینکه تنها دو نمونه از ماهی ها با گونه اعلام شده در منو، مطابقت داشتند. یک مورد نگران کننده تر اینکه، یکی از نمونه ها، متعلق به ماهی سالمون آلوده به نوعی کرم عامل بیماری بود که از خون و پوست انسان تغذیه می کند.

پروفسور مک دونالد نتیجه تحقیقات خود را در توییتر منتشر کرد. ماهی های عرضه شده که با گونه درج شده روی برچسب مطابقت نداشتند، عبارت بودند از: تیلاپیا که به عنوان ماهی تن عرضه شده بود؛ ماهی Rainbow trout که به عنوان Atlantic Salmon معرفی شده و ماهی Escolar که دارای نوعی روغن غیرقابل هضم و مضر برای انسان می باشد. این نوع ماهی نیز به عنوان ماهی تن سفید عرضه شده بود. بد نیست بدانید که مصرف ماهی اسکولار از سال 1977 به این سو در ژاپن ممنوع اعلام شده است، ولی فروش آن در کانادا بلامانع می باشد.

اگر به خاطر داشته باشید، در پایان تحقیقات سال گذشته مشخص شد که 44 درصد از محصولات دریایی عرضه شده در سوپرمارکت های کانادا، با گونه درج شده روی برچسب مطابقت نداشتند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *