اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

افزایش نگران کننده میزان مصرف مشروبات الکلی در جهان، بخصوص کانادا

آلمان و کانادا- اینطور که به نظر می رسد تحقق برنامه های 190 کشور جهان برای کاهش اثرات زیانبار مصرف الکل موفقیت آمیز نبوده است. در واقع میزان مصرف در برخی از استان های کانادا بیشتر نیز شده است. بر اساس گزارش تحقیقاتی که سه شنبه گذشته در The Lancet منتشر شده است، پژوهشگران کانادایی و آلمانی میزان مصرف سالانه الکل خالص توسط افراد 15 سال به بالا را بر طبق داده های ملی، تخمین زده و بر اساس آن میزان مصرف تا سال 2030 را پیش بینی کرده اند.

به گفته پروفسور یورگن رم از مرکز اعتیاد و سلامت روانی کانادا (CAMH) در فاصله سال های 1990 تا 2017، میزان مصرف سرانه الکل در جهان از 5.9 لیتر به 6.5 لیتر افزایش یافته و پیش بینی می شود که تا سال 2030 به 7.6 لیتر برسد. این در حالیست که سازمان جهانی بهداشت و کشورهای عضو قصد کاهش 10 درصدی میزان مصرف الکل تا سال 2025 را دارند.

تهیه کنندگان گزارش تحقیقاتی، تدوین سیاست های موثرتر برای مقابله با مصرف بی رویه الکل، بخصوص در کشورهای در حال توسعه را ضروری می دانند.

بیشترین میزان افزایش مصرف در هند و ویتنام گزارش شده است. در حالی که مصرف الکل در آذربایجان، روسیه، انگلستان و پرو کاهش یافته است.

در کانادا، طی سال 2016، حدود 77 هزار مورد بستری شدن در بیمارستان در اثر عوارض مصرف الکل گزارش شد. این تعداد بیشتر از بیماران بستری شده به دلیل حمله قلبی بود.

کارشناسان، افزایش بهای مشروبات الکلی را در کاهش مصرف موثر می دانند. افزایش 10 درصدی قیمت این محصولات سبب کاهش 8 درصدی مصرف در بریتیش کلمبیا و ساسکاچوان شده است. اما انتاریو اخیرا تعداد مراکز خصوصی عرضه مشروبات الکلی را افزایش داده و سرو الکل از ساعت 9 صبح در بارها و رستوران ها را مجاز اعلام کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان