Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / علم و دانش / افزایش طول عمر بیمار با واکسن سرطان مغز

افزایش طول عمر بیمار با واکسن سرطان مغز

دانشمندان می گویند واکسنی که برای گلیوبلاستوما مولتی فرم، شایع ترین نوع سرطان مغز طراحی شده است، می تواند طول عمر بیماران را افزایش بدهد. با اینکه این واکسن در حال حاضر در مراحل پایان آزمایشات بالینی بر روی انسان بسر می برد، اما نتیجه مطالعات 11 ساله بر روی آن امیدوارکننده می باشد. زیرا برخی از بیماران پس از دریافت واکسن، بیش از هفت سال زنده مانده اند.

به گزارش ایندیپندت، در این شیوه درمانی، سلول های دندریت، از خون بیمار استخراج و با نشانگرها از تومور بیمار مخلوط می شوند و دوباره به بدن تزریق می شوند تا به سرطان حمله کنند.

گلیوبلاستوما یکی از خطرناک ترین و شایع ترین انواع تومور مغزی در بزرگسالان است و درمان آن در حال حاضر با استفاده از عمل جراحی، رادیوتراپی و شیمی درمانی انجام می شود. بیماران به طور متوسط بین 15 تا 17 ماه زنده می مانند.

خوشبختانه طول عمر یک سوم، یعنی 100 نفر از 331 بیماری که در آزمایشات بالینی واکسن در انگلستان، آمریکا، آلمان و کانادا شرکت داده شدند، افزایش یافته و بیماران به طور متوسط تا 3.4 سال زنده ماندند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *