صفحه اصلی / اخبار / افزایش ریسک سرطان روده با مصرف گوشت قرمز و نوشیدنی های اشباع شده با قند

افزایش ریسک سرطان روده با مصرف گوشت قرمز و نوشیدنی های اشباع شده با قند

تورنتو- خبر بد برای علاقمندان به گوشت قرمز اینکه با افراط در مصرف آن ممکن است ریسک ابتلا به سرطان روده را افزایش بدهند. این هشدار، شامل نوشیدنی های اشباع شده با قند و نان تهیه شده با آرد سفید نیز می باشد. علت افزایش ریسک، این است که این مواد غذایی میزان التهاب یا inflammation را در بدن افزایش می دهند.

پژوهشگران با بررسی داده های پزشکی 120 هزار فرد بزرگسال که از دو طرح مطالعاتی قبلی استخراج شده اند، به این نتیجه رسیدند که مردان و زنانی که از رژیم های غذایی غنی از مواد التهاب زا استفاده می کنند، ریسک ابتلا به سرطان روده بزرگ را 32 درصد افزایش می دهند. بخصوص مردانی که از اینگونه رژیم غذایی پیروی می کنند، 44 درصد بیشتر در معرض ابتلا به سرطان روده قرار دارند. فرد تابونگ، متخصص تغذیه از دانشگاه هاروارد می گوید: چندین محرک برای ایجاد التهاب مزمن وجود دارد و رژیم غذایی یکی از عوامل موثر می باشد. ما با این پروژه مطالعاتی، به درک التهاب به عنوان یک عامل سرطان زا نزدیک تر شده ایم.

نتیجه تحقیقات که در نشریه JAMA Oncology منتشر شده است، رابطه بین رژیم غذایی و سرطان روده را نشان می دهد. در بخشی از گزارش آمده است: بسیاری از بیماری های عمده، مانند سرطان، بیماری های قلبی، دیابت، آرتروز، افسردگی و آلزایمر با التهاب مزمن مرتبط می باشند. به همین دلیل حذف یا به حداقل رساندن غذاهای التهاب زا، از جمله سیب زمینی سرخ کرده، گوشت های فرآوری شده، نوشیدنی های اشباع شده با قند و غیره بسیار مهم است و می تواند ریسک ابتلا به بیماری ها را کاهش بدهد.

دکتر نانسی بکستر، از استادان دانشگاه تورنتو و یکی از متخصصین American Society of Clinical Oncology می گوید: ارتباط بین رژیم غذایی و ابتلا به سرطان روده بزرگ، منطقی است. ما می دانیم که التهاب، اثراث منفی بسیاری بر سلامتی مردم می گذارد و این اثرات منفی تنها به سرطان محدود نمی شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *