مقالاتمقالات اقتصادی

افزایش حق پانسیون بازنشستگی همراه با تغییرات مالیاتی

 

 

در حالی که بی ثباتی ناشی از پاندمی سال 2020 به سال 2021 هم منتقل شده، کانادایی ها از یک چیز می توانند مطمئن باشند، و آن پرداخت مالیات است.

در بین همه تغییراتی که ویروس کرونا موجب شده، حق برنامه پانسیون بازنشستگی نیز به عنوان بخشی از برنامه چند ساله ای که 4 سال پیش دولت فدرال و دولت های استانی تصویب کرده بودند افزایش یافت.

به نوشته گلوب اند میل، هدف از این افزایش، بهبود مزایای بازنشستگی است که از طریق این برنامه در اختیار مردم قرار می گیرد. همچنین، طبق اعلام اداره مالیات، کانادایی هایی که برای پس انداز بازنشستگی خود از طریق این برنامه، برنامه ریزی می کنند، می توانند در پس انداز ثبت شده خود 500 دلار بیشتر کنار بگذارند.  

ضمنا، در حالی که حق بیمه بیکاری در ظاهر تغییری پیدا نکرده است، اما حداکثر درآمد قابل بیمه که برای محاسبه مزایا استفاده می شود، به نحوی افزایش یافته که منجر به افزایش 33 دلاری حق بیمه بیکاری در عمل خواهد شد.

 

 

مالیات بر کربن نیز در استان هایی که در تحقق اهداف دولت در زمینه تغییرات آب و هوایی موفق عمل نکرده اند، افزایش خواهد یافت که در نتیجه آن، قیمت سوخت و گازولین بالا خواهد رفت. با این وجود، دولت به مردم امیدواری می دهد بیشتر از هزینه ای که خانواده ها  طی سیستم قیمت گذاری دولت در رابطه با آلودگی کربن پرداخت می کنند، به عنوان تخفیف به آنها بازگردانده خواهد شد

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست