اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

اعلان جنگ مالزی به کانادا بر سر زباله های بازیافتی  صادراتی

مالزی – مقامات مالزی، با دعوت از خبرنگاران و باز کردن درب کانتینرهای حاوی زباله های پلاستیکی که تحت عنوان بازیافتی از کانادا به آن کشور صادر شده بودند، از شیوه های غیرمسوولانه کانادا در صادرات این زباله ها انتقاد کردند. مالزی دومین کشور آسیایی است که پس از فیلیپین زباله های صادراتی را به کانادا باز خواهد گرداند.

با باز شدن درب کانتینرها، صدها تن زباله غیرقابل بازیافت، از جمله کیسه های پلاستیکی یا بسته بندی های مزین به نام فروشگاه ها و سوپرمارکت های عمده کانادا، از Sobeys  گرفته تا No frills، Loblaws، Walmart و Costco و اقلام غیر قابل بازیافت دیگر نمایان شدند.

یائو بی یین، وزیر محیط زیست مالزی، خطاب به خبرنگار CBC گفت: فکر می کنم باید زباله هایتان را پس بگیرید. امیدوارم که دیدن این زباله ها، کانادایی ها را نیز عصبانی کند. اینها زباله های خانگی و متعفن هستند.

مقامات مالزی نام شرکت صادرکننده این زباله ها از کانادا را فاش نکرده اند، اما تاکید می کنند که محتویات کانتینرها به دلیل آلوده و غیر قابل بازیافت بودن، به شرکت صادرکننده عودت داده خواهد شد.

بیزنس بازیافت پلاستیک، یک صنعت چندین میلیارد دلاری است. اما تنها برخی انواع پلاستیک ها برای بازیافت در آمریکای شمالی خواهان دارند.

چین به مدت چندین و چند سال، به عنوان مقصد ایده آل صادرات زباله های پلاستیکی محسوب شده است، اما آلوده بودن این محصولات باعث تغییر موضع چین شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان