اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

اعلان جنگ فیلیپین بر علیه کانادا بر سر زباله

فیلیپین- رودریگو دوترته، کانادا را تهدید کرده که اگر ظرف 1 هفته ده ها تن زباله ارسال شده به آن کشور تحت عنوان بازیافتی را پس نگیرد، بر علیه کانادا اعلان جنگ کرده و شخصا آنها را به کانادا باز می گرداند. ده ها کانتینر حاوی زباله خانگی و الکترونیکی حدود 6 سال است که در یکی از بنادر فیلیپین خاک می خورند.

در سال های 2013 و 2014، یک شرکت کانادایی کانتینرهایی که بر روی شان محموله پلاستیک بازیافتی درج شده بود را به فیلیپین ارسال کرد. اما بازرسان گمرک فیلیپین، پس از بررسی موجودی کانتینرها به جای پلاستیک، زباله خانگی از نوار بهداشتی استفاده شده گرفته تا پوشک بچه و اقلام دیگر را پیدا کردند.

کانادا در تمام این مدت سعی کرده است فیلیپین را متقاعد کند که از شر زباله ها خلاص شود، اما دادگاه فیلیپین در سال 2016 حکم بازگرداندن کانتینرها به کانادا را صادر کرد. لازم به ذکر است که دولت های ترودو و فیلیپین کارگروهی را برای حل مساله تشکیل دادند، اما علیرغم گذشت 6 ماه از فعالیت گروه، هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

لازم به ذکر است که بر اساس معاهده بازل، هیچ کشوری حق ارسال ضایعات آلوده و خطرناک به کشورهای در حال توسعه را بدون کسب رضایت مقامات این کشورها ندارد.

دوترته که به اظهارنظرهای جنجالی مشهور است، ضمن تهدید کانادا گفت: به کانادا هشدار می دهم که تا یک هفته این کانتینرها را از کشور خارج کنند. اگر نه خودم آن ها را پس می فرستم. خودتان را برای استقبال آماده کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0