صفحه اصلی / اخبار / اطلاع هارپر از اتهام آزار جنسی به دیکسترا، ولی فقدان دلیل موجه برای سلب نامزدی حزب محافظه کار!

اطلاع هارپر از اتهام آزار جنسی به دیکسترا، ولی فقدان دلیل موجه برای سلب نامزدی حزب محافظه کار!

اتاوا- استفان هارپر، نخست وزیر سابق و ری نوواک یکی از دستیاران ارشد او می گویند که از اتهام آزار جنسی که به دیکسترا وارد شده بود، اطلاع داشتند، اما اجازه دادند که نام دیکسترا در لیست نامزدهای حزب محافظه کار در انتخابات 2015 باقی بماند.

هارپر، جمعه گذشته با صدور بیانیه ای اظهار داشت که درک او از موضوع ریک دیکسترا این بود که پرونده از سوی پلیس مورد بررسی قرار گرفته و یک سال پیش مختومه اعلام شده بود. در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: با توجه به این درک، دلیل موجه برای خارج کردن نام دیکسترا از لیست نامزدهای حزب وجود نداشت.

اتهامات وارد شده به دیکسترا، که در گزارش منتشر شده در مجله Maclean  به آن پرداخته شده، به سال 2014 و زمانی که او کرسی نمایندگی حزب محافظه کار در مجلس فدرال را در اختیار داشت، باز می گردد.

لازم به ذکر است که هیچ کدام از اتهامات در دادگاه اثبات نشده و به صورت مستقل توسط مطبوعات کانادایی تایید نشده است. ضمن اینکه دیکسترا نیز قویا آنها را رد کرده است.

نگرانی در مورد چگونگی برخورد با  دیکسترا، اندرو شیر، رهبر فعلی حزب محافظه کار را واداشت که دستور انجام تحقیقات مستقل (شخص ثالث) را صادر کند. شیر قول داده که یافته های آنها را به صورت علنی منتشر کند. شیر می گوید که تحت رهبری او، نامزدهایی که با چنین اتهاماتی روبرو باشند، اجازه رقابت در انتخابات را نخواهند داشت.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *