اخباراخبار جهان

اشغال شهری در روسیه توسط خرس های قطبی

روسیه- ساکنان جزیره Novaya Zemlya با حدود 3 هزار نفر جمعیت که زمانی مکان انجام آزمایشات هسته ای شوروی بود، از جمله انفجار بمب عظیم در سال 1961، این روزها توسط خرس های قطبی اشغال شده است. ده ها خرس در نتیجه گرمایش زمین و محدود شدن منابع غذایی به این شهر هجوم آورده اند. مقامات محلی در Arkhangelsk شنبه گذشته در منطقه وضعیت اضطراری اعلام کردند.

خرس های قطبی اکثرا بر روی توده های یخ زندگی می کنند و به شکار می پردازند. با آب شدن و کاهش ضخامت یخ ها به دلیل گرمایش زمین، این حیوانات در جستجوی غذا به خشکی می آیند.

به گزارش خبرگزاری TASS، خرس ها وارد چند ساختمان دولتی و مسکونی شده و جان ساکنان را تهدید می کنند. در فیلم های ویدیویی منتشر شده از منطقه، خرس ها در حال پرسه زدن در اطراف ساختمان های مسکونی، زمین های بازی و در حال تغذیه از سطل های زباله مشاهده می شوند.

بر اساس قانون، ساکنان از شکار خرس های قطبی منع شده اند. زیرا این حیوانات <آسیب پذیر و در معرض خطر انقراض> تلقی می شوند. کارشناسان، تعداد خرس های قطبی در جهان را بین 22 هزار تا 31 هزار برآورد می کنند. تا به اینجا دولت روسیه با صدور مجوز برای شکار خرس های اشغال گر مخالفت کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0