صفحه اصلی / اخبار / استمداد والدین جوان داعشی از نمایندگان مجلس کانادا برای کمک به آزاد شدن او از زندان در سوریه

استمداد والدین جوان داعشی از نمایندگان مجلس کانادا برای کمک به آزاد شدن او از زندان در سوریه

Leeza

اتاوا-  والدین جوان انگلیسی-کانادایی به نام جک لت، که پس از گرویدن به اسلام و پیوستن به داعش با لقب Jihadi Jack شناخته می شد، ماه مه سال جاری در حین فرار از شهر رقه (مقر خلافت داعش)، به اسارت نیروهای کرد در آمد. جان لت و همسرش سالی لن، که ادعا می کنند فرزندشان هرگز به داعش ملحق نشده و اقدامات وحشیانه آن را محکوم می کرد، با ارسال نامه ای برای نمایندگان مجلس کانادا از آنها خواسته اند که با وارد کردن فشار بر روی دولت فدرال با آزادی و بازگشت فرزندشان به کانادا کمک کنند.

این در حالیست که دولت انگلستان اقدام موثر برای کمک به شهروند خود انجام نداده و حتی یکی از وزرای دولت انگلستان مدعی شد که انگلیسی های عضو داعش مستحق مرگ هستند.

والدین جک می گویند که تنها امیدشان به نمایندگان مجلس کانادا است. آنها می گویند، جک قسم خورده که در صورت آزاد شدن از زندان، تمام عمرش را وقف مبارزه با داعش و ایدئولوژی افراط گرایانه نماید.

والدین جک معتقدند که فرزند آنها و کلیه افرادی که به مناطق تحت کنترل داعش سفر کردند، بایستی دستگیر و به کشورشان مسترد شوند، تا در صورت نیاز با اتهام رسمی روبرو شده و از حق محاکمه عادلانه برخوردار شوند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *