اخباراخبار کانادا

استفاده رهبر باند قاچاق از موسسه حقوقی نماینده لیبرال مجلس برای پولشویی

بریتیش کلمبیا- نتیجه تحقیقات خبرنگاران Global News نشان می دهد که موسسه حقوقی متعلق به جو پشیسولیدو (نماینده لیبرال حوزه انتخابی ریچموند)، به رهبر یکی از کارتل های چینی قاچاق مواد مخدر برای پولشویی بخشی از ثروتش از طریق ساخت و ساز کاندو، کمک کرده است.

با اینکه خدمات Bare Trust ارائه شده از سوی موسسه پشیسولیدو غیرقانونی نیست، اما اینکه طرف قرارداد یک قاچاقچی با سابقه محکومیت است، می بایست موسسه متعلق به این سیاستمدار لیبرال را از همکاری منصرف می کرد. Bare Trust به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا مالکیت زمین یا ملک را از همگان (به جز وکلا) مخفی نگه دارند.

منتقدین این شیوه، از جمله دیوید ابی (دادستان کل بریتیش کلمبیا) و کارول جیمز (وزیر دارایی) آن را راهگریزی برای پولشویی مجرمین بین المللی که به افزایش بی رویه قیمت مسکن منجر شده است، توصیف کرده اند.

موضوع مورد اشاره به کوواک چانگ تم از رهبران اصلی باند Big Circle Boys می باشد که از کارتل های قدرتمند قاچاق مواد مخدر در چین محسوب می شود. گویا تم، سرمایه گذاری در بازار کاندوی بریتیش کلمبیا را زمانی در سال 2011 انجام داد که مشغول گذراندن دوران حبس تعلیقی به جرم قاچاق مواد مخدر بود. Bare Trust به تم اجازه داد تا مالکیت خود بر زمین 3.7 هکتاری به ارزش 7.75 میلیون دلار درCoquitlam  بریتیش کلمبیا را پنهان کند.

مدارک به دست آمده از موسسه حقوقی پشیسولیدو، بخشی از هزاران سندی است که از سوی دولت بریتیش کلمبیا به دادگاه فدرال ارائه شده است.

Behnam Marfou
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0