صفحه اصلی / دنیای مد / استفاده از مدل های بیکینی پوش برای فروش صندلی هواپیما؛ راهکار شرکت های هواپیمایی

استفاده از مدل های بیکینی پوش برای فروش صندلی هواپیما؛ راهکار شرکت های هواپیمایی

Leeza

در انتخاب شرکت هواپیمایی چه فاکتورهایی را مد نظر قرار می دهید؟ مسلما قیمت بلیط، امکان حمل بار بصورت رایگان، راحتی و خدمات ارائه شده در طول پرواز در تصمیم گیری نقش دارند. اما ظاهرا، سکسی بودن میهمانداران هواپیما برای بعضی ها ملاک انتخاب است.

شرکت هواپیمایی VietJet Air از قدرت سکس برای فروش صندلی هایش استفاده می کند. به همین دلیل تقویم سالانه اش را با تصویر زنان زیبا و بیکینی پوش منتشر کرده است. این شرکت هواپیمایی ارزان قیمت به بیش از 23 مقصد داخلی و 10 مقصد بین المللی پرواز می کند. تقویم سال 2018 آنها، از هم اکنون به یکی از اقلام محبوب مسافران هوایی تبدیل شده است. هر چند شرکت ادعا می کند که هدف از استفاده از مدل های زیبا در نقش خلبان، کمک خلبان، میهماندار و غیره، نشان دهنده تعهد آن به مشتری مداری است، اما نظر شما چیست؟ واضح است که هیچیک از این مدل ها بر روی هیچکدام از 49 فروند هواپیمای متعلق به  VietJet کار نمی کنند. در واقع، اکثر آنها حتی ویتنامی نیستند. در هر صورت، تاکتیک استفاده از سکس برای فروش صندلی، حداقل برای این شرکت هواپیمایی موثر بوده . VietJet که در سال 2011 آغاز به کار کرد، هم اکنون 300 پرواز روزانه با هواپیماهای Airbus A320 و A321 انجام می دهد و 40 درصد کل پروازهای داخلی در ویتنام را انجام می دهد و به هنگ کنگ، تایلند، سنگاپور، کره جنوبی، تایوان، مالزی، چین، ژاپن و میانمار پرواز می کند. مالک این شرکت نگوین تای پیونگ تائو، تنها میلیاردر زن آسیای جنوب شرقی است. ثروت او 1.8 میلیارد دلار برآورد شده است.

اما استفاده از سکس برای فروش صندلی هواپیما، مانع گسترش فعالیت بسیاری از شرکت ها در کشورهای مسلمان شده است. هنگامی که VietJet اعلام کرد با سفیر اندونزی در ویتنام در حال مذاکره می باشد، سفیر اندونزی خواستار تضمین شرکت ویتنامی مبنی بر عدم استفاده از میهمانداران بیکینی پوش در پروازها شد!

هفته گذشته شرکت های AirAsia و Firefly نیز در مالزی با مشکل مشابه روبرو شدند. سناتور عبدالله مت یاسیم، از مهیمانداران زن این شرکت ها به دلیل پوشیدن لباس های بدن نما و تنگ انتقاد کرد.

هنگامی که شرکت هواپیمایی ژاپنی Skymark Airlines در سال 2014، یونیفورم جدید، متشکل از دامن مینی را معرفی کرد، اتحادیه خدمه پرواز به آن اعتراض کرده و ادعا کردند که این یونیفورم ها، کارکنان زن را در معرض آزار جنسی قرار می دهد.

 

hamidreza-safipour

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *