صفحه اصلی / اخبار / استرداد آگر حسن، متهم به قتل دوست دختر سابق اش، از آمریکا به کانادا

استرداد آگر حسن، متهم به قتل دوست دختر سابق اش، از آمریکا به کانادا

behzad-azizi

پلیس انتاریو می گوید که مرد 24 ساله کانادایی به نام آگر حسن (Ager Hasan) ، متهم به قتل دوست دختر سابق اش ملیندا واسیلیچ 22 ساله، به کانادا مسترد شده است.

حسن با اتهام قتل غیر عمد روبرو است. پلیس در آوریل 2017، جسد واسیلیچ را که آثار چندین ضربه چاقو بر روی آن مشهود بود در خانه اش در کیچنر انتاریو پیدا کرد.

به گزارش پلیس واترلو، حسن از زندانی در تگزاس به پلیس انتاریو تحویل شده است. بر اساس مدارک ارائه شده از سوی پلیس، حسن که نتوانسته بود با برهم خوردن رابطه شان از سوی واسیلیچ کنار بیاید، چند هفته قبل از کشته شدن ملیندا وارد آپارتمان او شده و هم خانه ای و برادر هم خانه ای او را مورد ضرب و شتم قرار داده بود. حسن در آن هنگام با اتهام حمله خشونت آمیز و ورود غیر قانونی بازداشت و از تماس با ملیندا واسیلیچ منع شد. اما سوابق تماس های تلفنی حسن نشان می دهد که او به تماس هایش با ملیندا ادامه داده بود.

چند هفته بعد، یعنی شب 27 آوریل، ملیندا و حسن در خانه ملیندا با یکدیگر ملاقات کردند تا در باره رابطه شان با همدیگر صحبت کنند. تصاویر ضبط شده با دوربین مدار بسته نشان می دهد که ملیندا حوالی ساعت 1 و 45 دقیقه بامداد، حسن را تا اتومبیل اش همراهی کرد. اما حسن به دنبال ملیندا به داخل خانه بازگشت و 15 دقیقه بعد از آن خارج شد.

هنگامی که حوالی ساعت 3 بامداد، همخانه ای واسیلیچ و یکی از دوستانش به خانه بازگشتند، ملیندا را غرق در خون و با جراحات وارد شده با چاقو به گلو و سینه، پیدا کردند. دو چاقو نیز در کنار جسد افتاده بود.

حسن حوالی ساعت 3 و 30 دقیقه بامداد، پیامکی برای ملیندا ارسال کرده و نوشت: خوشحالم که امشب همدیگر را دیدیم و اختلافات را حل کردیم! می بینمت!

پلیس معتقد است که حسن برای رد گم کردن و سرپوش گذاشتن بر جنایت اش این پیام را ارسال کرده بود.

چند روز بعد، پیامی در Reddit منتشر شد که در آن به جزئیات قتل اشاره شده و جنایت دفاع از خود اعلام شده بود. پلیس در مورد  اینکه آیا حسن این پیام را منتشر کرده بود یا نه، اظهار نظر نکرده است.

اندکی پس از پیدا شدن جسد واسیلیچ، حکم جلب حسن صادر شد. اما او قبل از آن کانادا را ترک کرده و از طریق مرز زمینی به نیویورک رفته بود. حسن تا جولای سال گذشته، به زندگی مخفیانه اش در آمریکا ادامه داد، اما جولای در سن آنتونیوی تگزاس شناسایی و بازداشت شد.

قاضی آمریکایی که حسن برای تفهیم اتهام در آن حاضر شده بود، با درخواست آزادی به قید ضمانت وی تا فرا رسیدن تاریخ استرداد به کانادا مخالفت کرده و او را تهدیدی برای امنیت عمومی تشخیص داد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *