مقالاتمقالات اقتصادی

استخدام خانم ها برای شرکت ها سودآوری بیشتری دارد

الیور تلینگ – Bloomberg

پژوهشی که مورگان استنلی در مورد چگونگی پیوند تنوع و هزینه های مشترک انجام داده نشان می دهد که استخدام بیشتر زنان باعث افزایش بازار سهام می شود.

گزارشی که سه شنبه گذشته منتشر شد حاکی از آن است که در 8 سال گذشته سود سالانه شرکت هایی که بالاترین رقم زنان را استخدام می کند 2.8 درصد بالاتر از شرکت هایی است که استخدام متنوع دارند.

این گزارش در سطح جهانی مطرح است. و در سطح اختلاف جنسیتی در قاره اروپا و مناطق مختلف این قاره صحبت می کند، که نزدیک به یک سوم هیات مدیره شرکت ها را تا سال 2019 زنان اشغال کرده اند و در ژاپن این رقم در سطح 5 درصد است.

این گزارش در راستای یک سری پژوهش های در حال انجام است که می گوید، تعداد فزاینده ای از سرمایه گذاران در سراسر جهان برای ایجاد قانونگذاری و تعداد در حال افزایش سرمایه گذاران در گوشه کنار دنیا دست به این اقدام زده اند. هیات مدیره صرفا مرد، مربوط به شرایط کاری ماقبل بحران مالی اخیر بین المللی است. تعداد زیادی از شرکت ها هستند که برای تعدیل خود دست به اقدام شده و تا حدی رئیس هیات مدیره را نیز تغییر داده و جایگاه را به یک زن داده اند.

 

 

پژوهشگران زیر مجموعه مورگان استنلی درصد زنان شاغل در سلسله مراتب تقریبا 2 هزار شرکت را براساس شاخص جهانی ام اس سی آی بررسی کرده اند و آن را در قالب خود شرکت به تعدیل رسانده اند. این پژوهشگران دریافته اند که پس از تعدیل این شرکت ها به سودآوری بیشتری دست یافته و از ریسک عملکرد بهتری برخوردار بوده اند.

این روند در شرکت ها در بازارهای توسعه یافته آسیا بیشتر مشهود است. به طوری که سهام موجود در رده سوم برای برابری جنسیتی با 3.9 درصدی در سال روبرو بوده و نسبت به سایرین در رده سوم قرار دارد.

به دلیل کمبود تعداد کارمندان زن، ژاپن از این نتیجه مستثنی نبود و تمایز معنی داری بین بیشترین و کمترین تنوع موجود در شرکت ها وجود دارد. این پیوند همچنان ثابت می کند که با افزایش 0.8 درصدی یک شرکت به امتیاز بازدهی 11 درصدی رسیده است. بنا به پژوهش مورگان و همکارانش این برای کشور ژاپن صدق می کند.

بعد از بروز دشواری در سنجش تنوع، فقط حدود نیمی از شرکت ها از مدیران زن و کارمندان سطح پایین خود خبر دادند. داده های موجود در هر شرکت برای تجزیه و تحلیل مورگان استنلی برای منطقه و بخش متوسط ​​تنظیم شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *