اخباراخبار کانادا

از سپتامبر استفاده از تلفن موبایل در کلاس درس ممنوع می شود

تورنتو- دولت انتاریو به زودی خبر ممنوعیت استفاده از تلفن موبایل در کلاس درس را اعلام می کند. این ممنوعیت از سال تحصیلی آینده اعمال خواهد شد. برخی از مدارس استان هم اکنون نیز استفاده از موبایل را ممنوع کرده اند. اما وزارت آموزش و پرورش آن را از سال تحصیلی 2020-2019 در کلیه مدارس اعمال خواهد کرد. نحوه اجرای این قانون به عهده ادارات آموزش و پرورش و مسوولین مدارس گذاشته شده است.

دولت محافظه کار انتاریو در جریان کمپین انتخاباتی اش قول ممنوعیت استفاده از تلفن در کلاس درس را داد. بر اساس تصمیم دولت، استفاده از تلفن مگر با موافقت آموزگار و به عنوان ابزار کمک آموزشی ممنوع خواهد بود. دانش آموزان استثنایی و همچنین افرادی که به علت بیماری بایستی تمام وقت تلفن را در اختیار داشته باشند از این قانون معاف می باشند.

لازم به ذکر است که دولت انتاریو، مدتی قبل و در جریان نظرخواهی عمومی درباره مبحث آموزش جنسی در مدارس انتاریو، مساله ممنوعیت احتمالی تلفن موبایل در کلاس های درس را نیز مطرح کرد. حدود 96 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی با ممنوعیت استفاده از آن در کلاس درس موافق بودند.
در پی اعلام این خبر، وزیر آموزش و پرورش بریتیش کلمبیا با انتشار بیانیه اعلام کرد که قصد اعمال ممنوعیت مشابه در مدارس استان را ندارد. وی تاکید کرد که اختیار تصمیم گیری در مورد استفاده یا عدم استفاده دانش آموزان از تلفن موبایل در کلاس به عهده مسوولین مدارس می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0