اخباراخبار جهان

ادوارد اسنودن: می خواهم پناهندگی فرانسه را دریافت کنم

روسیه- ادوارد اسنودن، افشاگر یا whistleblower معروف آمریکایی که پس از فرار از آمریکا در روسیه به سر می برد، مایل است که پناهندگی فرانسه را دریافت کند. 

اسنودن، کارمند سابق سازمان اطلاعات و امنیت آمریکا، پس از ابراز تمایل یکی از وزرای دولت امانوئل ماکرون به اعطای پناهندگی به وی، از رئیس جمهور فرانسه خواست که تقاضای پناهندگی اش را بپذیرد. 

لازم به ذکر است که نیکول بلوبه، وزیر دادگستری فرانسه هفته گذشته از انتقال اسنودن به فرانسه و اعطای پناهندگی به وی حمایت کرد. 

اسنودن در گفتگو با مجری یکی از شبکه های رادیویی فرانسه گفت: در سال 2013 یعنی در دوران ریاست جمهوری فرانسوا اولاند نیز از فرانسه درخواست پناهندگی کردم. خوشحال می شوم اگر ماکرون از من دعوت کند. نه تنها فرانسه بلکه جهان بایستی از افشاگران حمایت کند. 

اسنودن پس از افشاگری درباره برنامه های سری دولت آمریکا برای شنود از شهروندان، به خیانت متهم شد و از آمریکا فرار کرد. او از سال 2013 به این سو در روسیه زندگی می کند. با اینکه بسیاری از کنشگران و مردم جهان اسنودن را به چشم یک قهرمان نگاه می کنند، اما مقامات آمریکایی او را به توطئه و خیانت به کشور متهم کرده اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0