صفحه اصلی / اخبار / ادعای خسارت شرکت بیمه دولتی از کرایسلر پس از آتش گرفتن دو اتومبیل  

ادعای خسارت شرکت بیمه دولتی از کرایسلر پس از آتش گرفتن دو اتومبیل  

مانیتوبا- شرکت بیمه دولتی مانیتوبا (Manitoba Public Insurance)، پس از آتش گرفتن دو اتومبیل در مانیتوبا، مسوولین Fiat Chrysler را به دادگاه کشاند. آنها ادعا می کنند که نقص فنی در سیم کشی داخل sun visor (آفتابگیر)، باعث آتش سوزی شد.
صاحبان یکی از وسایل نقلیه در طول سفر با Dodge Durango  مدل 2011 خود، آتش سوزی در اتومبیل خود را گزارش کردند. این در حالی بود که آفتابگیر اتومبیل SUV آنها چند ماه قبل از آن بر اساس فراخوان ایمنی ژوئیه 2014، تعمیر شده بود. رادل موریسون که همسرش جیل صاحب یکی از دو اتومبیل ذکر شده در دو شکایت جداگانه می باشد، می گوید: قبل از رسیدن ماموران آتش نشانی، اتومبیل کاملا آتش گرفته بود.

4 ژوئن 2015، جیل و مادرش در حال بازگشت به خانه شان در شهر کوچک Melita  بودند که اتومبیل آتش گرفت. آنها 10 دقیقه با خانه فاصله داشتند که متوجه خارج شدن دود از زیر آفتابگیر سمت راننده شدند. جیل آفتابگیر را پایین داد و پشت آن متوجه اثر سوختگی شد. بلافاصله اتومبیل را به خاکی برده و متوقف شد. طی چند دقیقه، تکه های آتش گرفته پوشش ابری سقف اتومبیل از بالا بر روی پاهایش می ریختند.

در نامه فراخوان ایمنی در مورد اتصالی سیم کشی لامپ نصب شده روی آفتابگیر، پس از تعمیر هشدار داده شده بود. موریسون پس از دریافت نامه، اتومبیل را به تعمیرگاه برد. اما این کار مانع آتش گرفتن چند ماه بعد اتومبیل نشد. موریسون معتقد است که Chrysler برای جلوگیری از وقوع آتش سوزی اقدامات بیشتری را باید انجام می داد. آنها به همه کسانی که مالک اتومبیل Jeep یا Durango هستند، در مورد این نقص فنی و خطر آتش سوزی هشدار دادند. آنها چند ماه پس از آتش سوزی سال 2015، اخطاریه دوم را در مورد خطر آتش سوزی دریافت کردند که در آن تعویض آفتابگیر توسط نمایندگی توصیه شده بود.

مسوولین شرکت Fiat Chrysler    ضمن خودداری از اظهار نظر در مورد دعاوی حقوقی در جریان،  اعلام کردند: ایمنی از نظر FCA در اولویت قرار دارد. به مشتریان خود توصیه می کنیم که به دستورالعمل های ذکر شده بر روی نامه های فراخوان توجه کنند تا بتوانیم برای حل مشکل به آنها کمک کنیم. افرادی که از وضعیت اتومبیل خود اطمینان ندارند، می توانند با تماس با نمایندگی های مجاز یا با استفاده از VIN از طریق هر یکی از موتورهای جستجوگر آنلاین، اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورند.

مسوولین شرکت به تعداد گزارش های دریافتی در مورد وقوع آتش سوزی در اتومبیل های فراخوان شده اشاره نکردند، اما اذعان کردند که گزارشاتی مبنی بر داغ شدن بیش از حد در درصد اندکی از وسایل نقلیه (0.02 درصد) فراخوان و تعمیر شده را دریافت کرده اند.

شرکت بیمه تقاضای 34 هزار و 725 دلار و 67 سنت خسارت کرده است زیرا میزان خسارت وارد شده به اتومبیل Dodge Durango  به حدی بود که امکان تعمیر آن وجود نداشت.

مورد بعدی به Jeep Overland مربوط می شود که در سال 2016 دچار آتش سوزی شد.

در پرونده حقوقی دوم که اول ژوئن سال جاری به جریان افتاده است، شرکت بیمه مانیتوبا، از FCA North America Holdings، FCA US، FCA Canada و نمایندگی فروش آن در وینیپگ به نام Winnipeg Dodge Chrysler Ltd. شکایت کرده است. شرکت MPI خواهان 28 هزار و 828 دلار و 14 سنت خسارت شده است.

مورد، به آتش گرفتن اتومبیل Jeep Grand Cheokee مدل 2012 مربوط می شود. عامل این آتش سوزی نیز نقص فنی در سیم کشی آفتابگیر تشخیص داده شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *