اخباراخبار کانادا

ادامه افزایش اجاره بها در کانادا با سرعت بی سابقه طی سی سال گذشته

تورنتو- اگر وظیفه پرداخت صورتحساب های خانواده به عهده شماست، حتما متوجه کاهش نسبی بهای برخی از کالاها از جمله بنزین و همچنین ثابت ماندن بهای کالاهایی مانند کفش و لباس، شده اید. در مقابل اگر به دنبال یافتن خانه ای برای اجاره می باشید، حتما از شنیدن اجاره بها شوکه و ناامید شده اید.
به گزارش اداره آمار کانادا، هزینه اجاره آپارتمان در کشور طی ماه ژانویه 0.9 درصد افزایش داشت. این بالاترین میزان افزایش طی یک ماه از آگوست 1989 به این سو بود. افزایش اجاره بها به شهرهای عمده و گران محدود نمی شود و تقریبا در سراسر کشور مشهود بود. آخرین آمار منتشر شده حاکی از افزایش دو رقمی اجاره بها در 12 شهر از 24 شهر کشور می باشد.

طی یک سال گذشته، اجاره بهای آپارتمان یک خوابه در تورنتو با 10.2 درصد افزایش به 2 هزار و 270 دلار؛ در ونکوور با 4.5 درصد افزایش به 2 هزار و 80 دلار و در مونترال با 11.1 درصد افزایش به 1 هزار و 500 دلار رسید.

کارشناسان، کند شدن بازار خرید و فروش مسکن را عامل افزایش قابل توجه اجاره بها در شهرهای عمده می دانند. متقاضیان خرید خانه، بخصوص خریداران بار اول که به دلیل سخت تر شدن شرایط دریافت وام، دست شان از بازار کوتاه شده است، به ناچار به ادامه اجاره نشینی راضی شده اند. افزایش قابل توجه جمعیت کانادا طی چند سال اخیر نیز معضل کمبود مسکن اجاره ای را شدیدتر کرده است. عدم ساخت واحدهای اجاره ای ارزان قیمت دولتی نیز به این مشکل افزوده است. بسیاری از دولت های استانی از مدت ها پیش ساخت و ساز اینگونه واحدها را متوقف کرده و از سوی دیگر در نگهداری و بهسازی واحدهای فعلی با مشکلات جدی روبرو شده اند.

دولت فدرال با اختصاص 10 میلیارد دلار بودجه، متعهد به ساخت حدود 100 هزار واحد مسکونی ارزانقیمت طی 10 سال آینده شده است. اما واقعیت این است که این تعداد به مراتب کمتر از تعداد مورد نیاز سالانه برای پاسخگویی به افزایش روزافزون جمعیت می باشد.
نیودموکرات ها برنامه ای را برای ساخت 500 هزار واحد مسکونی ارزان قیمت طی 5 سال آینده ارائه کرده اند، اما هزینه آن را اعلام نکرده اند.
محافظه کاران نیز راهکارهایی را برای افزایش ساخت و ساز مسکن جدید ارائه کرده اند. از جمله لغو مقررات دست و پا گیر برای ساخت و سازهای جدید. آنها همچنین قول تسهیل شرایط دریافت وام مسکن را داده اند.
بایستی دید کدام یک از سیاست ها و برنامه های احزاب سیاسی در جلب نظر رای دهندگان در انتخابات اکتبر 2019 موفق خواهند بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0