Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / اخبار / اداره مالیات کانادا زندگی را بر معلولان سخت تر کرده است!

اداره مالیات کانادا زندگی را بر معلولان سخت تر کرده است!

banner-niazmandiha2

اتاوا- افراد دارای ناتوانی شدید در زندگی روزمره با چالش های متعددی، از جمله مشکلات مالی روبرو هستند؛ از موانع استخدامی گرفته تا هزینه های اضافی که مجبورند برای تحرک یا درمان های تخصصی متحمل بشوند.

دولت ها برای حمایت از این قشر، برنامه های کمک اجتماعی و معافیت های مالیاتی را در نظر گرفته اند. مهم ترین آنها Disability Tax Credit یا اعتبار مالیاتی معلولیت است. با اینکه میزان اعتبار به دلیل اینکه نیازی به بازگرداندن آن نیست، اندک می باشد، اما حدود دو سوم از افراد دارای معلولیت شدید نمی توانند از آن استفاده کنند زیرا درآمدشان تا حدی پایین است که اصولا مالیاتی پرداخت نمی کنند. با این حال این اعتبار امکان دسترسی به چند برنامه حمایتی دیگر از جمله مزایای معلولیت کودک و برنامه پس انداز معلولیت یا disability savings plan را فراهم می کند. به همین دلیل ضروری است که واجد شرایط بودن فرد برای دریافت DTC، به شیوه ای ساده، عادلانه و شفاف تشخیص داده شود. شیوه تشخیص در حال حاضر به هیچ وجه اینگونه نیست.

فرایند درخواست بسیار پیچیده و سخت است و به گواهی پزشک (که اغلب در ازای پرداخت وجه ارائه می شود)، محاسبات 42 مرحله ای برای تعیین واجد شرایط بودن (که آن نیز پرهزینه می باشد) و در نهایت ارزیابی اداره مالیات کانادا نیازمند است.

هنگامی که تشخیص توسط پزشک داده می شود، کارکنان اداره مالیات مگر در موارد تقلب آشکار، حق زیر سوال بردن نظر پزشک متخصص را ندارند. در تشخیص واجد شرایط بودن، معمولا افراد دارای معلولیت های جسمی آشکار موفق تر هستند. اما افراد دارای معلولیت های رشدی و یا ناتوانی روحی و روانی با چالش های بیشتری روبرو بوده و احتمال رد شدن درخواست شان بیشتر است. مبتلایان به دیابت نوع 1 و آتیسم نیز معمولا با بی انصافی جواب رد دریافت می کنند.

این افراد اغلب مجبورند بار دیگر تقاضا داده و ثابت کنند که همچنان دچار معلولیت می باشند. انگار که فرد مبتلا به سندرم داون، ممکن است ناگهان بهبود یافته باشد.

در حال حاضر حدود 1.8 میلیون نفر در کانادا با معلولیت یا ناتوانی شدید زندگی می کنند. بزرگترین مشکل آنها، فقر است و نه شرایط فیزیکی و روحی شان. آنها برای حضور فعال در اجتماع و بهبود وضعیت اقتصادی شان به امکاناتی به مراتب بزرگتر و مهمتر از پیاده روهای مناسب صندلی چرخدار نیازمند هستند. اداره مالیات می تواند به جای سنگ اندازی و ایجاد موانع بیشتر پیش روی این قشر، مزایا و حمایت های بیشتری را در اختیار معلولین قرار بدهد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *