صفحه اصلی / اخبار / اخراج قریب الوقوع خانواده گواتمالایی از کانادا

اخراج قریب الوقوع خانواده گواتمالایی از کانادا

banner-niazmandiha2

ادمونتون- یک خانواده گواتمالایی ساکن ادمونتون، به زودی به دلیل اخراج از کشور، از هم خواهد پاشید. دوستان این خانواده، با دعوت از خبرنگاران رسانه ها و اطلاع رسانی در مورد سرنوشتی که انتظار آنها را می کشد، آخرین تلاش هایشان برای لغو حکم اخراج را انجام دادند.

ییلمار پیکان پیندا، پس از رد شدن درخواست پناهندگی اش در سال 2011، از اداره مهاجرت درخواست کرد که بر مبنای انساندوستی، اجازه اقامت در کشور به وی اعطا شود. اما زنی که به اصطلاح قرار بود در تنظیم و ارائه دادخواست به وی کمک کند، علیرغم دریافت هزاران دلار پول طی دو سال، پرونده را به جریان نینداخت. این زن از دسامبر 2016 ناپدید شده است.

سه شنبه گذشته، پیندا، به اجبار در دفتر آژانس خدمات مرزی در ادمونتون حاضر شده و مدارک مربوط به اخراج خود و خانواده اش را امضاء کرد، اما می گوید که با این کار در واقع حکم مرگ خود را امضاء کرده است.

در پی نظرخواهی خبرنگاران CBC از وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی، سخنگوی وزارتخانه اعلام کرد که از پرونده این خانواده مطلع است ولی از ارائه توضیحات بیشتر خودداری کرد.

اگر حکم اخراج لغو نشود، پیندا، همسر و پسر بزرگ شان 12 جولای به گواتمالا اخراج خواهند شد. کشوری که حدود 20 سال قبل آن را به دلیل به خطر افتادن جان شان ترک کرده بودند. اما 4 فرزند کوچکتر خانواده 10 جولای به آمریکا (کشوری که در آن به دنیا آمده اند) اخراج خواهند شد.

خانواده پیندا به کمک یک وکیل مهاجرت، دادخواست جدیدی را به اداره مهاجرت ارائه کرده اند.

جنی کوان، نماینده مجلس فدرال از حزب نیودموکرات و منتقد وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی، پس از مطلع شدن از وضعیت خانواده مورد اشاره از احمد حسین، وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی خواست که شخصا به پرونده رسیدگی کند. کوان، جدا کردن فرزندان از والدین شان را غیرانسانی خواند.

نلی پیکان دوارته، فرزند 18 ساله خانواده که به نارسایی کلیوی مبتلا بوده و به مراقبت نیازمند است، می گوید: پدرم همیشه قول داد که اگر به عمل پیوند نیاز پیدا کنم، در کنارم خواهد بود… نلی که تمام دوران کودکی اش را با این بیماری سر کرده، می خواهد که در رشته پرستاری تحصیل کند. به همین دلیل در کالج NorQuest ادمونتون ثبت نام کرده است. متاسفانه نلی به همراه سه خواهر و برادر کوچکترش به آمریکا اخراج خواهند شد. با اینکه آنها نزد یکی از بستگان شان در تگزاس زندگی خواهند کرد ولی برادر بزرگشان ادیسون به گواتمالا فرستاده خواهد شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *