صفحه اصلی / اخبار / احتمال تبرئه شدن پزشک متهم به تجاوز به دلیل امتناع شاکی از ادای شهادت

احتمال تبرئه شدن پزشک متهم به تجاوز به دلیل امتناع شاکی از ادای شهادت

تورنتو-  دکتر سوگانتان کاییلاسانتان، برای بار دوم به کمیته انضباطی کالج پزشکان و جراحان انتاریو احضار شده است. اما این امکان وجود دارد که این بار نیز، به دلیل غیبت شاکی از حضور در جلسه و ادای شهادت بر علیه این پزشک، ماجرا با تبرئه شدن وی خاتمه پیدا کند.

دکتر سوگانتان، دوشنبه گذشته در برابر 5 عضو کمیته انضباطی حاضر شد تا به سوءاستفاده جنسی یکی از بیماران و سوءرفتار حرفه ای پاسخ بدهد. وی این اتهامات را قویا رد می کند. وی متهم است که در سال 2010 برای بیماری که هویت اش فاش نشده، دو گواهی پزشک نوشت تا از شرکت در امتحان معاف شود، در حالی که در یکی از شب های همان هفته در یکی از هتل های تورنتو با بیمار رابطه جنسی داشت.

سوگانتان، چند سال قبل از طریق یکی از دوستان مشترک با این بیمار آشنا شد. در یکی از شب های دسامبر سال گذشته، پزشک، بیمار و دوست مشترک در یکی از کلوپ های شبانه دان تاون تورنتو، با یکدیگر ملاقات کرده و تفریح و خوشگذرانی را در کاندوی متعلق به برادر دکتر سوگانتان ادامه دادند. بیمار که صبح دوشنبه بعد از آن مجبور بود در یک امتحان مهم شرکت کند، نگرانی اش را نزد این پزشک ابراز کرد. دکتر سوگانتان نیز برایش گواهی پزشک نوشت تا از امتحان معاف شود. دو روز بعد از آن بیمار و پزشک در یکی از هتل های میسی ساگا با یکدیگر رابطه جنسی داشتند.

دکتر کاییلاسانتان، حدود دو ماه بعد با بیمار تماس گرفت و بیمار با وی در کاندوی اش ملاقات کرد. پزشک برای برقراری رابطه جنسی ابراز تمایل کرد. اما بیمار با این درخواست مخالفت کرد. اما پزشک در حین رساندن بیمار به منزل، در اتومبیل او را مورد دست درازی جنسی قرار داد.

همانطور که در ابتدای گزارش گفته شد، بیمار از حضور در جلسه کمیته انضباطی امتناع کرده و اعضای کمیته موفق به تماس و گفتگو با وی نشده اند. مشخص نیست که آیا بالاخره موفق به کشاندن شاکی به جلسه خواهند شد یا خیر؟

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *