صفحه اصلی / اخبار / احتمال به تعویق افتادن زمان قانونی شدن ماری جوانا در کانادا  

احتمال به تعویق افتادن زمان قانونی شدن ماری جوانا در کانادا  

اتاوا- دولت ترودو اصرار دارد که همه چیز برای قانونی شدن مصرف تفننی ماری جوانا از جولای 2018 (مصادف با Canada Day) آماده است، اما انجام آن به همکاری سناتورها با دولت بستگی دارد. اینطور که به نظر می رسد نمایندگان مجلس سنا، به هیچ وجه برای تصویب قانون عجله ندارند.

سه وزیر کابینه ترودو، یعنی خانم ژینت پیتیتپاس تیلور (وزیر بهداشت و درمان)، خانم جودی ویلسون-ریبوند (وزیر دادگستری) و رالف گودل (وزیر امنیت عمومی، در جلسه سه شنبه 6 فوریه مجلس سنا حاضر شدند تا به سوالات متعدد سناتورها درباره لایحه Bill C-45 پاسخ بدهند.

خانم تیلور می گوید که دولت های استانی و حوزه ها، پس از تایید نهایی لایحه قانونی توسط فرماندار کل کانادا، به 8 تا 12 هفته زمان جهت به اجرا گذاشتن قانون نیاز خواهند داشت.

این یعنی، نمایندگان مجلس سنا باید حداکثر تا پایان ماه مه 2018، لایحه را تصویب کنند.

لری اسمیت، رهبر جناح محافظه کار سنا ضمن تاکید بر اینکه سناتورهای محافظه کار قصد سنگ اندازی بر سر راه دولت را ندارند، بر لزوم بررسی دقیق و کامل لایحه اصرار دارد.

اسمیت همچنین دولت را به اقدام عجولانه در قانونی کردن ماری جوانا متهم کرد و گفت که قبل از به اجرا در آمدن قانون، بایستی اطلاع رسانی کامل در مورد اثرات منفی ماری جوانا بر روی نوجوانان انجام شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *