صفحه اصلی / اخبار / احتمال برگزاری جام جهانی فوتبال دو هزار و بیست و شش در چهار شهر کانادا

احتمال برگزاری جام جهانی فوتبال دو هزار و بیست و شش در چهار شهر کانادا

banner-niazmandiha2

اتاوا- فدراسیون فوتبال کانادا به میزبانی مشترک رقابت های جام جهانی 2026  با آمریکا و مکزیک خوشبین است و اطمینان دارد که پیشنهاد ارائه شده از سوی فدراسیون های سه کشور، بهترین پیشنهاد می باشد.

در فاصله یک سال مانده به انتخاب میزبان رقابت های 2026، پیشنهاد مشترک آمریکا، مکزیک و کانادا، تنها پیشنهاد دریافت شده می باشد. پیر مونتوپولی، دبیر کل فدراسیون فوتبال کانادا در گفتگو با خبرنگاران Toronto Sun گفت: در مورد پیشنهادات دیگر چیزی نشنیده ام. در عین حال فکر نمی کنم که وجود پیشنهادی دیگر، نگران کننده باشد. ما یک پیشنهاد جامع و در سطح جهانی را ارائه خواهیم کرد.

کشورهای دیگری که خواهان میزبانی رقابت های جام جهانی 2026 را دارند، تنها تا اواسط آگوست برای اعلام رسمی نامزدی خود زمان دارند. صرفنظر از اینکه کشور دیگری خود را نامزد کند یا خیر، فدراسیون های فوتبال مکزیک، کانادا و آمریکا بایسستی پیشنهاد کامل و رسمی خود را تا مارچ سال آینده ارائه نمایند. مونتوپولی با اشاره به برنامه زمانی، بر لزوم تسریع کارها تاکید کرد.

بر اساس توافق آوریل گذشته بین سه کشور عضو CONCACAF (کنفدراسیون اتحادیه فوتبال آمریکای شمالی، مرکزی و کارائیب)، 75 درصد از 80 رقابتی که با شرکت 48 تیم برگزار خواهد شد، در آمریکا انجام شده و مکزیک و کانادا هر کدام میزبان 10 مسابقه خواهند بود. مونتوپولی گفت: می خواهیم این مسابقات را در 4 شهر کانادا برگزار کنیم. تا به این لحظه چندین شهردار، تمایل خود را برای میزبانی مسابقات اعلام کرده اند. بر اساس قوانین فیفا، رقابت های مردان بایستی بر روی چمن طبیعی در ورزشگاه هایی با گنجایش حداقل 40 هزار نفر برگزار شوند.

پیشنهادی که ارائه خواهد شد، شامل صعود اتوماتیک تیم ملی کانادا به جام جهانی 2026 می باشد. آخرین حضور تیم ملی فوتبال کانادا به جام جهانی سال 1986 باز می گردد.

همانطور که می دانید، فدراسیون بین المللی فوتبال ژانویه سال جاری اعلام کرد که قصد دارد تعداد تیم های شرکت کننده در رقابت ها را از 32 تیم به 48 تیم افزایش بدهد. بر این اساس سهم تیم های صعودکننده به مرحله پایانی رقابت ها از CONCACAF دو برابر خواهد شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *