اخباراخبار کانادا

احتمال افزایش آمار ابتلا به 20 هزار مورد در روز- ترودو از مردم خواست روابط خود را محدود کنند

 

 

به گزاارش نشنال پست، نخست وزیر جاستین ترودو روز گذشته بار  دیگر از ریدو کاتیج مردم را خطاب قرارداد و درباره از کنترل خارج شدن شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور هشدار داد. نخست وزیر از مردم خواست مانند فصل بهار فعالیت ها، روابط، و تفریحات دسته جمعی خود را در روزهای تعطیلات، محدود کنند.

ترودو گفت: صادقانه بگویم نمی توانیم به یک کریسمس معمولی فکر کنیم. اما اینکه چه طور کریسمسی در پیش داشته باشیم به رفتار امروزمان بستگی دارد.

ترودو افزود با موفقیت واکسن ها، چند ماه بیشتر تا پایان پاندمی باقی نمانده است اما در این مدت باید به شدت محتاط بود.

او گفت خودش به خانه بازگشته و از خانه وظایفش را انجام خواهد داد، و در هفته های آتی نیز از خانه اش با مردم سخن خواهد گفت.

 

 

بر اساس مدل سازی های جدید دولت، آمار روزانه ابتلا در کانادا تا پایان دسامبر به 20 هزار مورد در روز خواهد رسید که معادل 4 برابر آمار فزاینده و چشمگیر فعلی است.

ترزا تم، افسر ارشد سلامت کانادا، نیز گفت: در مسیر خوبی قرار نداریم و لازم است هر چه زودتر نرخ ابتلا را در کشور کنترل کنیم.

وی افزود: در صورت افزایش ارتباطات مردم با یکدیگر، که در روزهای تعطیلات احتمال آن وجود دارد، آمار ابتلا در پایان دسامبر تا 60 هزار مرد در روز افزایش خواهد یافت.

تم گفت هم اکنون ویروس در سراسر کشور به جز منطقه آتلانتیک، به سرعت رو به گسترش است. او از مردم خواست روابط اجتماعی خود را محدود کنند، از ماسک استفاده کنند، دست های خود را مرتب بشویند  و در صورت احساس بیماری، در خانه بمانند.

تم افزود همین حالا بیمارستان ها تحت فشار قرار دارند و مدیریت افزایش ناگهانی ابتلا از توان آنها خارج خواهد بود.

ترودو نیز با یاد کردن از کادر درمان به عنوان قهرمانان خسته، از مردم خواست کمک کنند تا کمی از فشار روی آنها برداشته شود. او گفت آنها بسیار فراتر از وظیفه و مسئولیت خود تلاش کرده اند و همه ما باید برای کنترل آمار و برداشتن باری از دوش آنها تلاش کنیم.

تا کنون بیش از 311 هزار مورد ابتلا و بیش از 11 هزار مرگ بر اثر ابتلا به کووید-19 در کانادا ثبت شده است. در حال حاضر، آمار ابتلای روزانه در کانادا، با 15 درصد افزایش نسبت به هفته گذشته، به 4800 مورد در روز رسیده و در 24 ساعت به طور متوسط 65 نفر بر اثر بیماری جان خود را از دست می دهند. آمار تست های مثبت نیز رو به افزایش است.

طبق مدل سازی های دولت در اواخر اکتبر، بدترین حالت پیش بینی شده در حال وقوع است.  اگر آمار ابتلای روزانه به 20 هزار مورد برسد، تنها ظرف یک ماه آمار ابتلا در کانادا به 3 برابر افزایش خواهد یافت. 

روز گذشته در انتاریو 1418 مورد ابتلا و 8 مورد مرگ گزارش شد.

داگ فورد، نخست وزیر انتاریو، اعلام کرد تعطیلی های گسترده مجددا در تورنتو و منطقه پیل اعمال خواهد شد و بر این اساس، سالن های ورزشی، سینماها، موزه ها، و فضای داخلی رستوران ها تعطیل شده و فروشگاه ها نیز فقط به فروش آنلاین محدود خواهند شد.

فورد گفت ضمن درک خستگی مردم از این شرایط، فعلا چاره دیگری وجود ندارد. او از مردم خواست تحمل کنند تا این چند ماه باقیمانده تا دسترسی به واکسن بگذرد. فورد افزود تعطیلی های گسترده برای کمک به بیمارستان ها، حفاظت از خانه های سالمندان، و باز ماندن مدارس لازم است.

ترودو همچنین به مردم مناطق تعطیل شده از برنامه های حمایتی کمک به پرداخت دستمزد ها و کمک به پرداخت اجاره بها اطمینان خاطر داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست