علم و دانش

اجاق، توالت و ماشین ظرفشویی هوشمند، جزو نوآوری های نمایشگاه الکترونیک

در آینده نزدیک، پیدا کردن اجاقی که فقط غذا می پزد به اندازه یافتن تلویزیونی که فقط می توانید کانال هایش را عوض کنید، سخت خواهد شد.

دستگاه های الکترونیکی هوشمند متصل به اینترنت، راه خود را به اتومبیل ها، یخچال ها، ترموستات ها، اسباب بازی و تقریبا هر وسیله داخل خانه تان پیدا کرده اند. در نمایشگاه Consumer Electronics Show 2019، که در لاس وگاس برگزار شد، بسیاری از این دستگاه ها معرفی شدند. از جمله اجاق هوشمند و توالتی که با فرمان صوتی شما فلاش می شود. این اجاق با مرتبط شدن به تقویم دیجیتالی، غذاها را بر اساس زمانی که در اختیار دارید به شما توصیه خواهد کرد. دوربینی که داخل آن نصب شده به شما اجازه می دهد روی غذای در حال پخت زوم کنید تا بدون باز کردن درب اجاق مطمئن بشوید پنیر روی لازانیا به اندازه کافی برشته شده یا خیر.

با هر دستگاه هوشمندی که به خانه شما وارد می شود، شرکت ها قادر به جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد زندگی روزمره شما می شوند. بعضی از این اطلاعات می توانند به بازاریاب ها برای تبلیغ کالاهایشان به شما، کمک کنند. جف چستر، مدیر اجرایی مرکز Digital Democracy، سازمان حامی حریم خصوصی دیجیتال، می گوید: <این یک نظارت غیرمتمرکز است. ما در جهانی زندگی می کنیم که در آن برخی سرویس های آنلاین هر لحظه اطلاعات مربوط به ما را جمع آوری می کنند.>

علیرغم این مساله، مصرف کنندگان از دستگاه های هوشمند استقبال کرده و می کنند. موسسه تحقیقاتی IDC، پیش بینی می کند که در سال 2022، حداقل 1.3 میلیارد دستگاه هوشمند در جهان تحویل داده شود. این تعداد دو برابر بیشتر از کل دستگاه های فروخته شده در سال 2018 خواهد بود.

The Consumer Technology Association که نمایشگاه را برگزار می کند، پیش بینی می کند که حدود 37 میلیون Amazon Echo، Google Home و دستگاه های هوشمند مشابه دیگر طی سال جاری در آمریکا به فروش برسند. همچنین پیش بینی شده که بیش از 29 میلیون <زنگ درب> و <ترموستات> هوشمند فروخته شود.

چند وسیله الکترونیکی دیگر که فروش بالایی برای آنها پیش بینی شده، عبارتند از: گوشی های وایرلس، ساعت های هوشمند و پهپاد یا Drone.

نمایشگاه الکترونیک مصرفی که به صورت سالانه برگزار می شود، بهترین مکان برای عرضه نوآوری ها در زمینه فناوری است. این نمایشگاه بازدید برای عموم ندارد و فقط با مجوز می توان وارد آن شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0