صفحه اصلی / اخبار / اتومبیل، سلاحی ارزان و در دسترس برای کشتار جمعی!

اتومبیل، سلاحی ارزان و در دسترس برای کشتار جمعی!

تورنتو- جلوگیری از استفاده مردم از اتومبیل به عنوان سلاح کشنده برای ماموران پلیس بسیار دشوار می باشد. اتومبیل، تراک و ون طی چند سال اخیر بارها توسط افراد مختلف و بخصوص اعضای گروه های تروریستی به عنوان اسلحه مورد استفاده قرار گرفته اند.

البته همه حملات با اتومبیل، توسط تروریست ها انجام نمی شوند. کندیس کلشال، از استادان دانشگاه Simon Fraser واقع در بارنابی – بریتیش کلمبیا، با اشاره به این نکته می افزاید: حداقل 3 حمله با اتومبیل در آلمان، توسط افرادی انجام شدند که هیچگونه ارتباطی با داعش یا دیگر گروه های تروریستی نداشتند. کلشال می افزاید: صرفنظر از انگیزه حمله، متوقف کردن حمله با اتومبیل دشوار می باشد. زیرا نمی توانید مانع رانندگی مردم یا پیاده روی آنها در خیابان بشوید.

اتومبیل، به دلیل ارزان و قابل دسترس بودن، از سلاح های محبوب جنایتکاران و تروریست ها تلقی می شود. به همین دلیل مسوولین بسیاری از شهرهای عمده جهان به فکر یافتن راهکارهایی برای تقویت امنیت خیابان ها و پیاده روها در برابر اینگونه حملات افتاده اند. یکی از این راهکارها، ایجاد موانع فیزیکی بین خیابان و پیاده رو می باشد. در بسیاری از شهرهای جهان، طی برگزاری کنسرت یا مسابقات ورزشی بزرگ، خیابان های منتهی به محل برگزاری، توسط کامیون های بزرگ یا دیوارهای بتنی به روی اتومبیل ها مسدود می شوند.

اقدامات پیشگیرانه مشابه، دوشنبه 23 آوریل، در اطراف محل برگزاری مسابقه تیم های هاکی تورنتو میپل لیف و بوستون برونز در تورنتو نیز انجام شد.

اما آیا اینگونه اقدامات، از جمله تدوین مقررات سختگیرانه تر برای کرایه ون، می تواند مانع وقوع چنین حملاتی بشود؟ موبین شیخ، کارشناس مبارزه با تروریسم می گوید که فردی که نتواند ون را به منظور حمله تروریستی یا کشتار جمعی اجاره کند، بالاخره آن را به وسیله سرقت اتومبیل یا قرض گرفتن از دوست و آشنا، به دست می آورد.  


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *