اخباراخبار کانادا

اتحادیه تولیدکنندگان نفت: کانادایی ها به مواد سوختی رأی بدهند

ماریو تونگازی- رسانه تروی

اتحادیه تولیدکنندگان نفت کانادا مصرانه از مردم همه نقاط کشور می خواهد، در انتخابات سراسری ماه اکتبر رأی شان را به نفع مواد سوختی/ انرژی به صندوق های مربوطه بیندازند. این اتحادیه برای آغاز نوآوری خود در این مورد بیانیه ای خبری زیر نام فوریت های نفت و گاز طبیعی: قرار دادن کانادا در صحنه جهان، منتشر کرده است.

در بخشی از این بیانیه آمده که دولت مرکزی بعدی این موقعیت مناسب را خواهد داشت، که با یک راهبرد تعریف و مشخص شده و دیدگاهی بلندمدت به رشد بخش نفت و گاز طبیعی کانادا کمک کند. ضرورت دارد این دیدگاه ضمن اینکه از طریق انرژی توسعه یافته مسئولانه بخشی از راه حل برآوردن نیاز رو به افزایش جهانی به مواد سوختی باشد، سبب افزایش مشاغل و اقتصادی سالم برای همه کانادایی ها هم بشود.

تیم مک میلان رئیس و رئیس هیئت مدیره اتحادیه مورد اشاره در این پیوند می گوید: کانادایی ها می دانند، صنعت نفت و گاز طبیعی چقدر برای کشور مهم است. به عبارت دیگر ارزش های ما (اتحادیه) ارزش های مشترک می باشند. رأی به مواد سوختی، رأی  به آینده کانادا است. زیرا این پیام را ارسال می کند، که کانادا می تواند و باید منبع عرضه انرژی به دنیا باشد…. کانادا به سبب تغییرات خط مشی و مقررات مربوطه که موجب ترساندن و دور کردن سرمایه گذاران شده، جایگاه رقابتی خود را از دست داده است. اینک وقت آن فرارسیده، که با مقررات و همچنین خط مشی مالی و اقتصادی شفاف تر که به کانادا اجازه رقابت در سطح جهانی را بدهند، سرمایه گذاران دنیا را جذب کنیم و به کانادا بازگردانیم. چنین بازگرداندنی جهت ایجاد موقعیت کسب موفقیت از طریق پشتیبانی از خطوط لوله نفتی عمده و همچنین پروژه های وزارت منابع طبیعی دولت مرکزی، باید فوریت دولت آتی باشد.

در بخش دیگری از بیانیه مورد اشاره آمده کار دولت مرکزی بعدی ایجاد شرایط لازم برای این است، که کانادا در صحنه جهانی نقش کلیدی بازی کند. بنابراین باید شرایط زیر را به وجود بیاورد:

  • پشتیبانی از پیشنهاد خطوط لوله نفتی عمده و پروژه های گاز طبیعی مایع
  • برآورده کردن نیازهای نفت و گاز طبیعی با تولیدات داخلی
  • افزایش مشارکت در جوامع اقوام نخستین و کسب و کارهای بخش نفت و گاز طبیعی کشور
  • دو برابر کردن سرمایه گذاری های کنونی در چهار سال آینده جهت بازگشت به سطوح سال 2014 یا بیشتر
  • افزایش نقش کانادا در عرضه جهانی نفت و گاز طبیعی  

از دیدگاه دست اندرکاران اتحادیه مورد اشاره کار دولت مرکزی توانبخشی به رفاه عمومی و ملی از طریق سلسله مقرراتی است، که در زمانی مناسب سبب دسترسی به پروژه های نفت و گاز طبیعی شوند، و به کانادایی ها و سرمایه گذاران اطمینان بدهند. بازگرداندن سرمایه گذاری به کانادا و ساخت صنعت رو به رشد نفت و گاز طبیعی باید بتوانند، در سراسر کشور منافع اجتماعی- اقتصادی چشمگیر به ارمغان بیاورند. کمااینکه تیم مک میلان می گوید: توسعه منابع از طریق ایجاد اقتصادهای ماندگار، به رفاه و خودمختاری جوامع اقوام نخستین کمک می کند. زیرا صنعت نفت و گاز طبیعی کانادا راهی برای رشد فراگیر و ماندگار بسیاری از این جوامع است، و ما متعهدیم برای رسیدن به این اهداف با یکدیگر همکاری کنیم.

یادآوری: اتحادیه تولیدکنندگان نفت کانادا نماینده شرکت های اعم از بزرگ و کوچکی است، که در سراسر کشور نفت و گاز طبیعی کشف، استخراج و تولید می کنند. اعضای این اتحادیه 80 درصد از کل تولیدکنندگان نفت و گاز طبیعی کشور را تشکیل می دهند.  

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان