مقالاتمقالات اجتماعی

ابراز پشیمانی شدید راننده خاطی از مست پشت فرمان نشستن

اندرو دافی- تارنمای خبری ام اس ان

روی راد اینک 37 ساله در اول سپتامبر 2017 مست پشت فرمان نشست، پا را روی پدال گاز فشرد، اتومبیل اش را در خط شرقی بزرگراه 7 به حرکت درآورد، با سرعت از خط وسط عبور کرد و… در نهایت به استفنی آلبرت موتورسیکلت سوار در آن هنگام 29 ساله کوبید. شدت تصادف به اندازه ای بود که امکان داشت، موتورسوار جوان را به کشتن بدهد. کمااینکه این خانم گرافیست بر اثر شدت جراحات وارده به اعضای گوناگون بدن و استخوان هایش تا کنون نه/9 عمل جراحی داشته و دهمین آنها هم به زودی صورت خواهد گرفت. آزمایش های بعدی نشان دادند، که در آن هنگام میزان الکل در بدن روی راد بیش از دوبرابر محدودیت مجاز بود.

راننده خاطی در یازدهم ماه جاری در دادگاه مربوطه به ریاست قاضی گری ترانمر از آن تصمیم خود (مست پشت فرمان نشستن) به شدت ابراز پشیمانی و تأسف کرد. همچنین از جمله گفت که از هنگام آن تصادف به این سو ناچار بوده، با پیامدهای ترسناک تصمیم خود بسر ببرد. وی افزود که می داند، خانم آلبرت در این مدت چه ها کشیده است. زیرا خودش هم پیشترها و پس از تصادف در هنگام راندن موتورسیکلت، ماه ها در مرکز بازپروری اتاوا زیر درمان بود. فراتر اینکه از آن هنگام تاکنون به ناچار روی صندلی چرخدار/ ویلچر نشسته است.

اشاره وی به تصادف دهم ژوئن 2015 خودش می باشد، که به دادگاه گفته شده تلاش برای خودکشی بود. در آن تصادف وی در حالی که در بزرگراه روی موتورسیکلت اش نشسته بود، آن را به بیرون از بزرگراه هدایت کرد. در نتیجه به بسیاری از اعضای بدن و فراتر از همه ستون فقرات اش آسیب های شدید و بعضا غیرقابل ترمیم وارد شد. کمااینکه همانگونه که آمد، از آن هنگام تاکنون به ناچار روی صندلی چرخدار نشسته است.

روی راد در مورد تصادف خود با استفنی آلبرت از جمله نوشته: از هنگام آن تصادف به این سو زندگی من در واقع تنها تلاشی جهت زنده ماندن بوده است. من این نوشتار را برای ایجاد حس همدردی قلمداد نمی کنم. بلکه می خواهم میزان آگاهی فراوان خود از ترس بسیار شدیدم در این مدت و همچنین این مسئله را نشان بدهم، که هرگز نمی خواستم فردی دیگر چنین چیزی را تجربه کند. یعنی تجربه درد مداوم و چالش هایی که بگونه ای روزمره با آنها روبرو بوده ام. دانستن اینکه سبب شده ام انسان دیگری چنین دردی را بکشد، قلبم را پاره پاره می کند. همچنین با این تصادف سبب شده ام، همسر و پسر هفت ساله ام دچار ترس و به شدت شرمنده شوند.

از دیگر سو استفنی آلبرت در اوایل ماه جاری در بیانیه ای به احساس ترس، سردرگمی، نومیدی، درماندگی، بیچارگی، افسردگی و رنج و دردهای جسمی خویش در خلال پانزده ماه اخیر، پرداخت.

در دادگاه مربوطه کریگ راجرز وکیل روی راد ضمن اشاره به اینکه موکلش پیشینه جزایی نداشته، با گناهکار خواندن خود مسئولیت کارش را پذیرفته و اینکه هرگونه محکومیت وی نمی تواند آسیب های ناشی از آن تصادف برای استفنی آلبرت را از بین ببرد، خواستار محکوم شدن موکلش به دو سال و نیم زندان گردید.

در مقابل رابرت کوربلا دادستان مربوطه با ذکر اینکه تنها لطف خداوند بوده که سبب شده خانم آلبرت نمیرد و همچنین آگاهانه، خودخواهانه و جنایت آمیز خواندن اقدام روی راد (مست پشت فرمان نشستن)، از قاضی خواست وی را به سه و سال و نیم زندان محکوم کند.

این دادستان همچنین استدلال نمود که شمار زیادی از کسانی هم که مست پشت فرمان می نشینند و در دادگاه ابراز پشیمانی می کنند، پیشینه جزایی ندارند. بنابراین لازمست، با افزایش میزان محکومیت آنها از رخدادهای اندوهبار پیشگیری کرد. رخدادهایی که هیچ منطقی پشتشان نیست، اما همه ساله بگونه ای مستمر اتفاق می افتند.

قاضی مربوطه در اواخر ماه جاری حکم خود در این مورد را اعلام خواهد کرد.

Behnam Marfou
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0